• az önce tv8'deki haber aktif programında pkk'den, ırak kürdistanından vs. bahsederken kafası karıştı, sözde irak yönetimi dedi... iyice yandı artık devreler...

kendisi sözde istanbul aydın üniversitesi'nde öğretim görevlisiymiş..
  • amerika'da zorunlu askerlik olmamasına rağmen, vicdani retçilere ağır yaptırımların olduğunu söylediği kişi. ahmet hakan'ın ''madem herkes vatansever, dindar, herkes asker olmak için can atıyor, vicdani ret olursa, herkesin vicdani retçi olmasından niye korkuyorsunuz?'' sorusu karşısında syntax error verdi.
  • insanların köylerini yakmanın onları sosyalleştirmek amaçlı olduğunu söyleyen bir adam. adam mı dedim? sıradan bir adam değil tabi, üniversitede hoca.

iki gün evvel konuk olduğu programın en etkileyici bulduğum kısmını aşağıya yazıyorum ki gelecek nesiller de aydınlansın, bişeyler öğrensinler.

moderatör: köy boşaltmak devlet politikası değil miydi?

sait yılmaz: şimdi köy boşaltmaktan sizin anladığınız insanları zorla bir yere sürmek diye anlıyorsunuz. halbuki ordaki amaç şuydu, o dönemde yapılan iş insanların güvenliğini sağlamaktı. insanlar dağlarda derelerde tepelerde terör örgütünün saldırılarına maruz kalıyor, terör örgütü bunlarda yataklık buluyor. efendim insanlara elektrik götürülemiyor, yol götürülemiyor. bu insanları merkezi yerlere toplayarak topluma kazandırmak, sosyalleştirmekti amaç. ama terör örgütü bunu, işte insanları zorla göç ettiriliyor bilmem ne yapılıyor propagandasına döndürdü.

sevilay yükselir: (moderatöre) nasıl buluyorsun böylelerini seni tebrik ediyorum.

sait yılmaz: şimdi demek istediğim şu: tevlet terör örgütü değildir. devlet hukuk kuralları içinde mücadele eder. bugüne kadar da buna dikkat etmiştir. eğer buna rağmen bazı hatalar olmuşsa bumünferittir devletimiz bir hukuk devletidir. hukukçularımız gider, bunları inceler, gider araştırır. geçmişte de böyle olmuştur. aynı uludere olayında da böyle olacaktır. gidip inceleyecektir, bir suçlu varsa bunların gereğini yapacaktır.

sevilay yükselir: darbeler münferit, katliamlar münferit, her şey her şey münferit.

sait yılmaz: siz biraz kendinizi geliştirin. bu darbe muhabbetlerini bırakın. biraz okuyun, biraz okuyun. biraz geliştirin kendinizi. çok zavallı duruma düşüyorsunuz. artık insanlar inanmıyor size vallaha inanmıyor size. vallahi vallahi çok..sizin demokrasiden ne anladığnızı biliyoruz. (sevilay'ın söylenmesi üzerine) şimdi bakın ben üniversitede bir hocayım, şimdi burada oturup sıradan bir gazeteciyle şeyapamıyıcam.

sen çok yaşa sait yılmaz. bir sen bir de ozan arif, sınır yok hissi veriyorsunuz insana.
  • renk olsun, "tarafsız" olalım diye televizyonlara çıkarıyorlar bunu ama ırkçılığın ve faşizmin savunusunu yapmak için bile altyapısı yok. sanırım faşizmin karikatürünü çizsin de aklı başında argümanlar bu taştan duvara çarpıp daha iyi yankılansın diye çıkarıyorlar. bilmiyorum, aklı başında değil bunun, söz dağarcığı da gerçekten bir 4 yaşındaki bir çocuk kadar, misyonu bu mu ki, yasin hayal gibi alçakların hamiliğini yaparak faşizmi zayıflatmak mı? öyle de olsa mide kafa kaldırmaz bu zulmü, dayanılmaz!
  • homo sapiens kişi. vicdan el vermese dahi insanlık tarihi bu acı iddiayı haklı çıkartıyor.
  • kendisi şirin payzın'ın programına seksenlerden ışınlanmış, hala kürtlerin varlığının şüpheli olduğunu, tarihlerinin uydurma olduğunu falan anlatıyor. birazdan kart kurt hikayeleri anlatmaya başlamasını bekliyorum. bu kadar ciddi konular konuşulurken karikatürü yerine görüşlerini savunacak daha orijinal birilerini çıkarsalarmış keşke.
  • konuşmalarında, neyi niçin savunduğunu bilmeyen, 90 ların asker kafasına sahip, ırkçı şahsiyet. bu bilgi birikimiyle!!! bide öğretim üyesi olmuş, ders veriyor. bu adamın derslerine giren öğrencilere allah sabır versin.
  • "türkiye, terör örgütü ile değil terörizm ile mücadelede başarısızdır. bugün gelinen aşamada yeni strateji pkk terör örgütünün ve siyasi yandaşlarının irak’ın kuzeyinden başlayarak, bir kez daha bertaraf edilmesi ve bölge halkına hak ettiği refah seviyesi götürülerek, terörün sosyal, ekonomik ve psikolojik kaynaklarının ortadan kaldırılması olmalıdır."

http://orkam.aydin.edu.tr/…utuvekck_29mayis2012.pdf
  • doçent doktormuş kendileri. ulusal kanalda endam ediyor bazen. http://www.ulusalkanal.com.tr/ de de köşe yazıları çıkıyor.
    kim buna doçentlik doktorluk ünvanlarını vermiş nasıl vermiş anlamadım.
    saçmalık abidesi genelge lafları, köşe yazıları, yorumları. kafa iki milyon sanki.
    yazık öğrencilerine.
  • şuan ulusal tv de canlı yayındadır.
hesabın var mı? giriş yap