• gerçekten de bağımlılık yapan durumdur. istem dışı oynarsın. bilmemdir neden zevk de verir namussuz. hele ki kış aylarında sakallarımı doğru düzgün kesmediğim için, harika boyutlara ulaşıyorlar ve oynamak inanılmaz zevkli oluyor. ancak adam gibi yıkamak gerekiyor. öyle yalap şalap yıkamayla olmuyor. fakat şu var, kız arkadaşınız varsa ve sakalınızla oynamayı seviyorsa, bir yerden sonra sıkıcı gelmeye başlıyor. öyle hatırlıyorum, öyleydi yani.
  • hayatımda edindiğim en berbat alışkanlık. kaç kere şunu yapmayım diye sakalı komple kesip eşeğin götüne döndüm. ama azıcık uzamaya başlayınca el yine çeneye gidiyor.

bunun sırf gereksiz alışkanlık olmanın yanında 2 kötü yanı var. insan bir yerden sonra uçları kırılan sakalları koparıyor. o yüzden eninde sonunda çene hes kurbanı olmuş yeşillik bölge gibi oluyor. sakalların arasından çene gözüküyor. mecburen kesmek zorunda kalıyorsunuz.

ikincisi de birbirine dolanıp rahatsız edici bir hale geliyor. afedersin püübik hair gibi gözüküyor. günde 3 kere şampuanla yıkıyorum amına kodumun sakalını. kendim onun üçte biri yıkanmıyorum ulan.

her seferinde "şimdi son kez oynayım, nasıl olsa yine ormana döndü yıkamam gerekecek" diye diye yıllar geçip gitti.
  • sakalınız uzamış ise yüzünüzü okşadığınız sırada kedi seviyormuş gibi bir hisse kapıldığınız aktivitedir.oynayacak kadar uzadıysa tıraş olma zamanı gelmiştir.sakalla oynamak zevklidir ama yemek yerken zorluk çıkardığından oynayacak kadar uzatmamakta fayda var.
  • yüzünde tüy bitti biteli onu uzatmış bir insan olarak, deneyimlerime göre adeta bir üçgüdü; açlığı gidermek gibi bir şey.

parmakları, dudağın bitiminden başlayıp ufaktan aşağı doğru kaydırdığın sırada daraltarak dudak altı kıllarını çeşitli açılar ile sağa sola bükerek başlayan süreç, "la bebe" diye x bebesi şahsının iki yanağını tek elle tutup tehdit ettiğin hali aldıktan sonra aşağı doğru, sağlı sollu süzülerek çenede bulunan uzunca keçi sakalı ortada birleştirerek bitiyor.

elim istemsizce gidiyor lan!
  • bazen daldığımda kendimi, parmak ucumu (tırnak kısmı sakala gelecek şekilde) ters yöne doğru sürterek çıkan sesi dinlerken bulmama sebep olan eylem.
  • bir üst aşaması için; (bkz: bıyık yolmak)
  • (bkz: sakal yolmak)

psikolojik bir hastalık olduğunu unutmayalım.
  • ula ben diyorum bunlar ne diyor, benim kafam da sakalla top pesinde kosmak olarak canlandi olay, diyorum bunun neresi kadinlara cekici geliyor bildigin fitbol iste, sonra dank etti yüzdeki sakalla eliyle oynamak diye ya tamam itiraf ediyorum entryleri okumasaydim aklima hic gelmeyecekti onun o demek oldugu, e bu saatte normal degil mi, normal dimi ya normal diyin tek salak ben olamam, nayir nolamaz.

insanlarin elleri ile oynadiklari hareketlerden erkeklere has olan versiyonu.
  • kötü alışkanlık. hışır hışır kaşıyorum ben bir de. çıkan ses hoşuma gitmiyor değil; fakat uzaktan bakınca tuhaf göründüğünü de tahmin edebiliyorum. arada yolduğum dahi oluyor. bir de uzun saçlara sahipseniz el çeneden kalkar enseye gider, enseden kalkar çeneye gider. kılla tüyle oynayarak günleri dolduruyorum, hadi hayırlısı...
  • (bkz: bıyıkla oynamak)
    (bkz: bıyık burmak)

gayri ihtiyari eylem, insan engel olamıyor.
34 entry daha
hesabın var mı? giriş yap