kanadiolmayansnek

  • 257
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

domino's pizza

işbu entiri, " şu dakka şudur, şöyle olsa böyle olur. " türünden bir entiri değildir. yani, " ne oluyor yahu, nedir bu tartışma? " diye girip bir çırpıda bütün entirileri hatim eden ve kendini bu tartışmalarda bir yere oturtmaya çalışan, oturtan arkadaşlardan özrü bir borç bilirim.

pizza hayranı bir insan değilim; şimdiye kadar iki kere dışarıdan pizza yedim. bu pizzaları yediğim zaman da beş bilemedin altı yaşlarındaydım ve aynı hafta içerisinde tatildeyken yemiştim. o kadar lezzetliydiler ki tatları hala aklımdadır. bir diğer yediğim pizza ise -o da dışarıdan sayılabilir esasen-; dr. oetker ristorante pizzanın mozzarellalı pizzasıdır. fırınım olmadığı için yapamadığım bu pizzayı da seviyorum. son olarak da en sevdiğim pizza, annemim yaptığı pizzadır. şimdi bunları domino's pizzaya bağlamam gerekiyor tabii:

ertesi gün yiyecek bir şeyler aramayayım diye, orta boy pizza alana bir diğer orta boy pizza hediye kampanyasından hareketle bugün buradan pizza siparişi verdim. vermeden önce de hangi pizzası iyidir, hangisi kötüdür diye ekşi sözlükte bir araştırmaya giriştim ve kararımı extravaganzza denilen pizzadan yana kullandım. neticede pizzalar gelmişti; kapıyı açtım pizzamı aldım ve yemeye başladım. bitirdiğimde ne yediğimin farkında dahi değildim. saman çiğnemekten farkı yoktu, tadını alabildiğim tek şey mısır idi! hayatımda yediğim en kötü pizza budur; bırak bedavayı, elleriyle bana o pizzayı yedirmeye çalışsalar yemem. bir daha buradan hiçbir sipariş vermeyi düşünmüyorum.

gerçi dediğim gibi, pizza ile ilgili pek bir deneyimim yok; dostlar arasında bira yanında, bir şeyler izlerken güzel oluyordur muhakkak. lakin ben bu pizzaları dağ gibi olmuş bulaşıklara ve ütü sepetine bakarak yediğim için pek keyifli değildim; onu da hesaba katalım hadi.

devamını okuyayım »
11.10.2011 21:12