• -keşke kestitmeyeydim de keseydim
  • -kaç günde geri çıkar lan bu.

not:her sabah uyandığımda koşarak aynaya gidiyorum uzamış mı diye biraz uzadı hafif bir siyah kırmızı oluşum var suratımda gelişiyor yavrularım yavaş yavaş.
  • (bkz: ayol)
  • aynaya uzun uzun baktıktan sonra aşkedilen iki kelimedir;

(bkz: tipini sikiyim)
  • beynimi sikim
  • + ulan doğru ya ben çirkinliğimi saklamak için sakal bırakıyordum :(
  • "kaygusuz abdal menem
    fartı furtu bilmenem
    tek kılını koymanam
    bu sakalı kırkarım."
  • aynı tüyünü dökmüş bir tavuk gibi oldum.
  • hiç unutmam üniversitenin ilk yılı ev arkadaşlarımla beraber nike run istanbul ayarında bir organizasyonda çalışmak için iş başvurusu yapmaya etiler'de bir ajansa gitmiştik.

mülakata yaklaşık yirmi kişi gelmiş. yirmi kişiye ucu ucuna yeten odaya sığışmış vaziyette birilerinin gelip bize işi ve ne yapacağımızı anlatmasını bekliyoruz. tam bu sırada içeriye bizden yaşça büyük birisi giriyor. gelir gelmez ajanstan bir kızla konuşmaya başlıyor. sonra bu ikisi bir köşeye gidip hararetli bir şekilde bir şey tartışmaya başlıyorlar. konuşmaları odadaki insan kalabalığı nedeniyle anlaşılmazken adam gaza geliyor ve "abi traş olunca ameleye benziyorum ya" diye haykırıyor. tabi bunu da herkes duyuyor ve odada kıkırdaşmalar oluyor. neyse sonra adam söylene söylene odayı terkediyor. sonra bize iş anlatılmaya başlanıyor. bu sırada da o elemanın ajanstaki kızın kankası olduğunu ve bize liderlik edeceğini öğreniyoruz. çalışabilmemiz için bütün erkeklerin istisnasız traş olması gerektiği vurgulanıyor.

aradan bir süre geçtikten sonra bizimki geri geliyor ve odaya adım atar atmaz traş olmuş en amele haliyle şunları söylüyor:

-inşaat nerede?
hesabın var mı? giriş yap