• (bkz: dr. house)
  • direkt ve %100 güven kaybi yaratmaktadir.

az evvel tavsiye edilen bir cerrahi arastiriyordum. adam guzel guzel anlatmis sitede sorunu ama en sonda fotografi var. hizbullah militani gibi bir tip. lan git direkt kapadim sayfayi. baska doktor bakacagim.

gecen de markette önümde 2 tip vardi. mahalleye dadanmak için gelmiş hırsız mı bunlar acaba diye dusundum bi süre. 1 metre mesafe açtim bekliyorum tetikte. saç sakal karismis birbirine. sonra ogrendim ki yeni açilan muayenehanedeki diş doktorlariymis bu ikisi.

sadece doktor olayi da degil. biraz meslegine orantili olup dış gorunuse onem vermeli her birey. rahat giyinmekle dağdan dün inmiş terorist gibi gorunmek ayni degil.

sakal bende de var yillardir ama eger militan gibi gorunuyorsaniz o sakali bi zahmet birakmayin.
  • ne güven kazandırır ne kaybettirir. mal mısınız oğlum siz?
  • kanada da ve abd’de kafasında kocaman türbanlı sarıklı, kolum kadar sakallı ne doktorlar cerrahlar var bilmeyen çomarlar burada ötüyor.

hijyen sıkıntısı olmadığı takdirde ben işe bakarım.
  • yüzde 100 güven kazandırır. sakalla işe gelmiş bir doktor, kılık kıyafete bakılarak bir yargıya varılmaması gerektiğini bilir. bunu bilen insan başka birinin sağlığını etkileyecek bir işte çalışmanın sorumluluğunu bilir ve daha titiz davranır.
  • sağlık bakanlığı web sitesinde yer alan nizami sakalıyla iett şöförleriyle başlayan islami erkek personel akımını muştulayan görseldir. http://saglik.gov.tr/…r/ana-sayfa/1-0/20110514.html malum başörtülü kadın doktor istanbul sağlık ocakları, 112 ambulansları ve devlet hastanelerinde kanıksanan bir durumdur.
  • (bkz: che guevara)
  • dış görünüşüne, rahatlığına kendi karar vermiş doktordur.
    nasıl başı kapalı kişilere (doktor olmasına gerek yok) karşı saygıyla yaklaşmamız gerekiyorsa, sakallı birine de aynı saygıyla yaklaşmamız gerek. dış görünüşü kimsenin eğitim seviyesini veya düşüncesini yansıtmaz. o doktor sakalını kesebilir, başı kapalı biri örtüsünü çıkarabilir; önemli olan aklını, düşüncesini oturtabilmek.
hesabın var mı? giriş yap