• 2020 yılında le mans 24 saat’te, lm gte am kategorisinde takımı tf sport ile şampiyon olmuştur. yıllardır katlanarak artırdığı başarısını sonunda çok büyük bir başarı ile taçlandırdı, bizleri de gururlandırdı.

kenfisi le mans’da yarış kazanan ilk türk pilot olmuştur ancak üstteki entry’lerde de ifade edildiği gibi, ne yazık ki hak ettiği ilgiyi görememektedir. avrupa elemelerinde gruptan çıkan milli futbol takımı için sokaklara dökülen bir ülkenin uluslararası arenada başarı gösteren öz çocuklarına daha çok sahip çıkması gerekir.
  • gündeme taşınması gereken kişi, seninle gurur duyuyoruz.

le mans fatihi türk pilot.
  • geçen hafta gt open şampiyonası avusturya ikinci yarışını kazanmanın hemen ertesinde, türk motorsporları tarihinin en büyük başarısına imza attı 24 saat lemans’ın gte-am klasmanında tf sport ile kazanarak.

reddit’te bulduğum dünya yayınından takip ederken pite girdiğinde araç tavanındaki türk bayrağını ve atatürkü göstererek, kendinden turkish star olarak bahsettirerek zaten göğsümüzü kabartmıştı. ingiltere binek otomobiller ve gt serilerini yalayıp yutmuş aston martin fabrika pilotu jonny adam ve toyota racing series’de bile yarışmış genç yetenek charlie eastwood’un yanında hiç sırıtmadı. podyum bile yeterdi biz türk motorsporları sevdalılarına, ama galibiyet tam bir “oha, çüş durumu”.

pierre gasly 2020 italya grand prix’ini kazandığında fransızların sevinçlerini çok kıskanmıştım. neden bizim zirvelerde bir pilotumuz yoktu? artık var, 24 saat le mans kazanan bir pilotumuz var.

şimdi geriye kaldı koronalı 2020’de son dakikada katıldıkları gt open’ı ve şu an gte-am’da liderliği kaptıkları 2019-2020 wec’i de kazanmak. sonra 2021 kışında ara sıra yaptığı gibi asya lemans’ta lmp2 de kullanabilir, ibiza’da tatil de yapabilir.

tek üzüldüğüm nokta, tosfed hala sosyal medya hesaplarından zaferi kutlamadı. olsun, tf sport’un her tweet’inde varlığını belli eden, katıldığı her yarışı bir şekilde izlemeye gayret eden taraftarları var.

turkish star salih yoluç!

edit: tosfed 2 saat önce kutlamış. iyi, sevindim çok. artık gte open’da, wec’te, orada burada her sonucunu kutlamaları lazım salih yoluç’un.
  • 2010’da aynı koğuşta askerlik yaptığımız, askerlik yaptık derken paşa torunu kontenjanıyla askere uğrayan bir arkadaştı. 2014’ten sonra motor sporlarına başladığını yazan arkadaşlar var ama askerde olduğu yıllarda da farklı kategorilerde mücadele veriyordu diye hatırlıyorum. varlıklı bir aileden geldiği için pek kimseyle de muhatap olmuyordu. başarılarından dolayı ve türk bayrağını dalgalandırdığı için canı gönülden tebrik ediyoruz tabi orası ayrı.
  • gerçek bir türk gencidir.
    yarış kariyerine başladığından beri takip ediyorum ve bugün elde ettiği başarı çok duygulandırdı.
  • çok gururlandıran adam. ne kadar boş ve popülist olduk ki bu adamın değerini bilemiyoruz.
  • 2017 yılında saatforumu.com sitesindeki bir patek incelemesi dikkatimi çekmişti

sonra bu adam kim acaba bu paraları nasıl kazanıyor kesin müteahhit filandır diyerek kısa bir araştırma yaptım ve karşıma salih yoluç çıktı. müthiş bir patek koleksiyonu var. bazı insanlar şanslı doğuyor. yani adamın parası var, yakışıklı, yetenekli ve zevkli... hem de bizim hayalini bile kuramayacağımız bir iş yapıyor.

zamanında arabasının üstünde kocaman bir atatürk resmi vardı. ancak şikayet gelince bunu sadece türk bayrağına çevirmek zorunda kaldı. hatta instagram hesabında bununla ilgili sitem dolu bir paylaşım yapmıştı. ne diyelim yolu açık olsun. keşke sözlüğe konuk olsa.
  • 2021'de (bkz: racing team turkey) takımı ile avrupa le mans serisinde lmp2 sınıfında mücadele edecek türk yarışçı.

https://tr.motorsport.com/…lmp2de-yarisacak/4958104
  • atatürkçü olduğu için fetocular veya pkklılar tarafından gözardı edilen ve gündeme taşınmayan türk yarış pilotudur.

saygı duyulasıdır.
  • atatürkçülükten ziyade motorsporlarıyla iştigal ettiği için gözardı edilen pilottur kanımca.
hesabın var mı? giriş yap