• en parlak günlerini arkadaşlık sitesine dönüşmeden önce yaşamıştır nazarımda. bir de bayraktan önce tabii. bayrağı kim kaptı derken bir de baktık ki ne sanalcafe kalmış, ne forumlar. çöküşünün altında mark'ın kıskançlığının olduğu da kulislerde konuşulmakta ciddi ciddi. ben aradım kendisini; "öyle bir şey yok, sanalcafe benim de çok sevdiğim bir platformdu ama forumun kalitesi çok düştü, bence ondandır çöküşü" dedi. alakası yok be mark. suçlu hep bayrak, böcek, muz kabuğu, filler, çimen ve forum yöneticileridir koçum.
  • bu site ilk kurulduğunda yaklaşık 50 kişilik demirbaş vardı. geziler piknikler derken 12 senedir devam eden dostluklar olduğunu görüyorum. site hala çok ziyaret ediliyor mu bilemem ama ben kişileri başka platformlarda rastlıyorum. ayrıca en yaşlısı olan gülek abimiz vardı rahmetli olmuştu kendisi.
  • onuncu yılına yepyeni tasarımıyla girmiş, her geçen gün biraz daha büyüyen türkiye'nin en eski sosyal ağlarından. geliştirici ekibinin başında selim topaloğlu bulunmaktadır.
  • bugün itibariyle 4-5 aylık bir çalışma sonucunda yenilenmiş, cillop gibi olmuş site.
  • 2002'den beri üyesi oldugum, eski şaşasına kavuşmasını içtenlikle dilediğim samimi internet platformu.
  • 20 aralık 2003'ten beridir üyesi olduğum, bu zaman zarfında bir çok kez tasarımı ve özellikleri değişmiş ve hayatıma ciddi anlamda kattığı arkadaşlıkları ve dostluklarıyla haşırt diye girmiş çıkası da olmayan internet sitesidir.
  • 10 yıldır bir şekilde buraya üyeydim. sanalcafe.net zamanında mp3 indirdim. forumuna yazdık çizdik. sc oldu yazdık, konuştuk, nice insanlarla tanıştık, organizasyonlar, partiler. çok güzeldi fakat facebookun inanılmaz yükselişinden sonra birçok muhabbet temelli site gibi can çekişmeye başladı. son iki yıllık dilim içerisinde radyo, tasarım değişikliği gibi şeylere başvuruldu ama nafile. günlük açılan başlık sayısı en fazla 5, en fazla online 60 kişi. eski günlerine dönmesi dileğiyle...
  • 2005'lerde ilk kurulduğu zamanki demirbaş kullanıcı listesindeki 50 kişi arasında ben de vardım.

bu siteden çok fazla dost ve arkadaş edindim, sonra herkes kendi yoluna gitti tabi. toplam 20-30 buluşmasına katılmışımdır, kendi aramızda da çok buluşmuşuzdur. farklı şehirlerdeki arkadaşlarımıza gidip evlerinde misafir olmuşuzdur. buradaki arkadaşlar beni o dönem beni hiç yanlız bırakmamıştır, hep de saygı göstermişlerdir.

benim için hep güzel bir mazi olarak kalacaktır.
hesabın var mı? giriş yap