• istanbul'un en büyük avm yatırımlarından biri olan sapphire avm nin en yoğun olması gereken giriş katı dahil her katındaki dükkanların en az üçte ikisinin boş olması durumu. kalanlarında da in cin top oynuyor. burası daha bir sene önce tamamen doluydu.
    geçen hafta pazar günü samandıra'daki rings avmye gittim h&m de bir ürün değiştirmek için, koca avmde toplam 11 tane, evet onbir tame açık dükkan vardı, üzüldüm ama zaten yanlış yatırımdı dedim. yeri kötü falan. fakat bugün uzun zaman sonra sapphire'e gelince anladımki durum genelde böyle.
    metro sayesinde ulaşımı bu kadar kolay olan bi çarşıda, kredi kartı limitlerinin arttırıldığı, taksit sayısının 870 e çıkartıldığı bir dönemde bile durum buysa kesin olarak kriz yoktur. insanlar bilinçlenmiş ve avmlerden vaz geçmişlerdir.
  • süper olay. avm nedir amk koyun musunuz nesiniz.

https://youtu.be/ibfy86cktn0?t=500
  • ay hadi inşallah devamı diğerlerinin başına.
  • krizle alakası yoktur. kriz var mı yok mu bilmiyorum, bu işlerden de anlamam. ama m2'ye yirmi avm'nin düştüğü bir şehirde avmlerin boş ya da dolu olmasından bi çıkarım yapmak anlamsızdır.

git kanyona dopdolu. o zaman da kriz yok mu oluyor.
  • m2 fiyatı 1000euro olan bir dükkan şaka maka 50-100bin euro'luk kira parasını nasıl çıkarır zaten hep garibime gitmiştir. sadece sapphire değil ülkenin bütün her yeri şu an tam olarak sovyetler 91 ana caddelerde boş dükkanlar, istiklalin bile hali ortada vs.
  • sahibinde ki vizyonu önce bir gör sonucunu kolayca tahmin edersin.

(bkz: pierre loti tepesi'nin adı idris-i bitlisi olsun)

(bkz: #28903467)
  • 3 sene önce de öyleydi zaten burası. yeni olan birşey değil. hatta oraya otobüslerle arap taşıyorlar iş yapsın diye. buraya gelen insan yok. çünkü bulunduğu büyükdere cadde üzerinde 2km içinde tam tamına 4 tane kocaman avm bulunmakta. kim gelsin ki buraya.

kanyon avm
    özdilek avm
    metrocity avm
    zorlu avm
  • bir benzeri modern east avm'de yaşanmaktadır.
    hatta 5-6 ay önce açılan bazı mağazalar da kapatıp gitmeye başladılar. sadece öğle arasında çalışan kesimin şöyle bir dolanıp çıktığı klimalı bir alan olmuş durumda bu günlerde.
  • son 10 yılda eskişehir de köklü sanayicilerin tümü fabrika yatırımı yerine inşaat işine girdi.. hepsi beter olsun
  • açıldığı günden beri safir böyleydi zaten.
    haftasonları sinema kalabalığı dışında sinek avlar.
    ayağın alışması ile ilgili.
    metroya binmişken cevahire gidiyorum mesela.
hesabın var mı? giriş yap