• korkmak demeyelim de, tiksinmek diyelim.

hani böcek görünce de olur öyle.
  • hala korkak diyorlar. lan adamlar korkmasın da napsin.

ışid gibi gezen tiplerden on adım geri durmak lazım.nolur nolmaz.
  • sarık ve sakal ''vallah ben allahtan korkarım'' söylemi ile birleşirse daha bir korkutucu olur.

ben de başlıkta bahsedilen ahaliden oluyorum.

sebebi de, başıma ne geldiyse ''vallah ben allahtan korkarım'' diyenlerden geldi.

en son park halindeki aracıma vurup kaçtılar.

öyle böyle bşr yoldan telefon no'sunu buldum vuranın. plakasını almıştık.

ulaştık kendisine.

-bizim çocuk bir cahillik etmiş, vurmuş kaçmış. hasarı tazmin edeceğiz, allahtan korkarım ben
    dedi.

1500 tl'lik hasarıma 300 tl gönderdi.
    allahtan korkmasa üste para isteyecek oç.

neyse ki allahları var bu ibnelerin. orospu çocukluğunu dozunda yapıyorlar.
  • belirli zamanlarda yaşamış, genç kızların bacaklarına ders olsun diye jilet atıldığı, insanların domuz bağı ile bağlandığı dönemleri görmüş olan ahalidir.

ders çıkarmayı bilir.
    bu ahali, yine bu güruhun belirli saatler sonrasında dışarıda kalan kızlara saldırdığını da görmüştür. yine bu ahali, gencecik kızların okula değil de kocaya gönderildiğini görmüştür.

bu ahali; haram, günah deyip insanlara karşı tefecilik yapanı da görmüştür.

bu ahali; çeşitli mekanlarda hristiyanlığın etkin olduğu zamanlardaki cennet satma olayının yine bu kişiler tarafından gavsa vs. hizmet adı altında yapıldığını görmüştür .

bu ahali; torpil vs. ile milleti işe sokanı ve günah değil mi sorusuna ne yani, atayız mı yerleşsin istiyorsun diyeni de görmüştür.

normalleştirmeyin.
    savunmayın.
    bitmeyelim.
    bu ülkenin bize, bilime, fikre ve ahlâkî zikre ihtiyacı var.
  • halbuki sarıklı sakallı tipler melek gibi insanlar ne birinin yaşamına karışmışlıkları var ne de birini incitmişlikleri hepsi birer kadın hakları savunucusu über ötesi iyi insanlar.

korku değil de geçmişteki tecrübelerden ders almış insanlardır. elbette herkesin istediği gibi yaşama özgürlüğü var ancak bunu "istediği gibi yaşatma" olarak algılayanlara tolerans gösterilmemeli.
  • kendi kiz cocugunu bile sevmekten kacinan, muzik dinlemeyen, sanat sevmeyen, esine mal muamelesi yapan, kendisi gibi olmayan kisilerle yan yana bile durmayan, gunluk hayatini sizofrenik bir sanrilar dunyasinda yemek yiyerek ve para pesinde kosturarak geciren insan tipini anlayamamak ve onu hastalik gibi gormektir ondan degil korkmak sahip oldugu dusuncelerin bu zamanda bile canli kaliyor olusuna karsi temkinlidir sadece. ve temkinli olmak iyidir.
  • bir ekşi sakini olarak yapılan bu tespite ilişkin birkaç noktaya açıklık getirme gereği duyuyorum;

1) ekşi ahalisi dediğin tek tip bir kitle değil. geniş skalalı bir psikometrik tutum taraması üzerinden veri toplayıp bir kümeleme analizi yapsan 3 kişiyi bir araya getiremezsin sözlükte.

2) kendisini ortalamanın üzerinde dindar olarak tanımlayan biri olarak söyleyebilirim ki; sarık, sakal ile kastedilen giyim tarzının birçok insan için rahatsız edici olduğu doğru. fakat rahatsızlık veren hissiyatın adı korku değil. bazıları korkuyor da olabilir. ama korku giyim kuşamın kendisinden değil, özdeşleşen potansiyel tehlikeden. şöyle düşün; hemşire iğne yapar, canın acır. hemşire üniforması giyen biri seni rahatsız eder. çünkü üniforma varsa, iğne olasılığı vardır. şimdi bu olasılığın varlığından rahatsız olan birisine "sen aptal mısın, neden korkuyorsun" denir mi? eğer imaj sahipleri imajlarının yarattığı etkiden memnun değilse, ya imajı değiştirmeye çalışır, ya da imaja dair algıyı. demem o ki burada suç imajın sahibinde ya da o imaja dair algıyı oluşturandadır. algılayan ve tepki verende değil.

3) bütün dünyada son 15 yıldır insanların islami imajla ilgili algılarını bir düşünün. el kaide, taliban, suudi şeriatı, iran şeriatı, ihvan, hamas, el-fetih, boko haram, arap baharı, esad, ışid.... hoşuna gitti mi bu sayılanlar? şimdi diyeceksin ki bunlar hep amerikanın oyunu.. evet, ama piyon bulmakta neden hiç zorlanmıyor amerika?
    4) hadi siktiredelim gayri müslimlerin islam algısını. kahir ekseriyeti müslüman bir ülke olarak biz bi bakalım son 15-20 yılımıza. hizbullah, aczimendiler, karasesciler, mürid badeleyen, muz öptüren şeyhler, hasan mezarcı, inşallahlı maşallahlı kediler, tacizci tecavüzcü vakıflar, sübyan kızlara bakıp bakıp erekte olamadığı için ağlayanlar, din adına sağda solda para toplayıp devletin altını oyanlar, yaşlı gözlerle kitleleri ağlatıp peygamberi kamyonet kasasında taşırken ergenekon, balyoz, kumpas davalarıyla tskyı bitirenler, onlara yine alnı secdeye değiyor diye destek çıkan siyasetçiler, aydınlar ve stklar, mehdiyet adına darbe girişiminde bulunanlar, allahuekber deyip sağda solda kendini patlatanlar, tv'de deve sidiği tartışanlar, bir yandan vaaz verip bir yandan rus cariye üfeleyenler, arap çöllerinden gelen tatlı esintiye kendini kaptırıp siyasal islamın her türlü pisliklerini örtecek yavşaklığıyla mest olan şımarık, menfaatçi kitleler.... bunlar hoşuna gitti mi müslüman kardeşim?

bir müslüman olarak, birilerinin müslümanım diye ön plana çıkıp, islam imajı ile bunları yapıyor olması seni rahatsız etmiyorsa, sen de ibnenin bayrak tutanısın. rahatsız ediyorsa, milletin bu imaja artık güvenmemesine, rahatsız olmasına şaşırmayacaksın.
  • lan zombi görünce korkmaz mısın..

ortaçağda bitmiş olması gereken tipleri çaaat diye karşında görünce, e tabi haliyle biraz şey oluyor..

sen misal, sokakta sikini taşağını incir yaprağıyla kapatan birini görsen şaşırmaz mısın..

seninkilerden birkaç asır öncesi işte..
  • onlar ibni haldun oldu da biz de yobaz mı dedik?

tanım: amaçsız başlıktır.
hesabın var mı? giriş yap