• -üç adana dürüm , iki çöp şiş, bir urfa
    -içecek ne vereyim?
    -şaşırt beni!
  • alışveriş yaptığım mağazanın kasasında duran görevlinin

-'kaç taksit olsun istersiniz?' sorusuna verdiğim cevaptır

-şaşırt beni.
  • dün akşam tim maslakta galasında izledigim oyun. dekor, ışık, muzikler şahaneydi. emek harcanmış belli. yukarida arkdasin da bahsettigi gibi diyaloglar bazen cok hizliydi anlik kacirdigim yerler oldu ama bu da nazar boncugu olsun. oyuncu performanslari cok iyiydi, ben murat akkoyunlu’nun oyunculuguna bayidlim.
  • "valar morgluis" cümlesinden bile güçlü olan vasat cümle. bu cümleyi en son kurduğumda bağcılar gençlik bay kuafer salanundan tarık mengüç'ün primatüre doğmuş kardeşi olarak çıkmıştım.
  • ısrarla türkçeye sokulmak istenen, anglo-saksonun "surprise me"sine yapılan saçma devşirme. ahmet mümtaz taylan bile kullanmış bunu, leyla ile mecnun'daki mecnun'a leyla'nın öldüğü söylenen sahne öncesi ali atay'a.

yapmayalım bunu. tyler durden, "nerene vurayım?" sorusuna cevap olarak verdiğinde güzel bu ancak.
  • sevgiliden duyulduğunda derhal ortamdan kaçılması ve bir daha görüşülmemesi ile cevaplandırılacak istek.
  • karşıma çıkardığı insanlara ve bana yaşattığı olaylara dair hayattan talebimdir.

(bkz: ya yiter ya)
  • dun aksam maslak tim centerda galasına katildigim dugun dernek, kardes payi gibi yapimlardan bildigimiz selçuk aydemirin yazip yonettigi her ani mizah dolu, yer yer ulke gundemine dokunduran iki perdelik harika bir oyun. her oyuncu rolunun cok cok fazlasini vermis. oyuncu secimleri, muzikler, kiyafetler her detayiyla buyuk emek harcanmis harika bir yapim olmus. bazi dialoglar o kadar hizli ki esprileri kacirma ihtimaliniz oluyor. tam konsantre izlenmesi gereken bir oyun.
    selcuk aydemir yine ölmez bir eser birakti bizlere.
  • selçuk aydemir'in yazıp yönettiği ilk tiyatro oyunudur kendileri. yapılan araştırmalara göre türkiye en az gülen ülkeymiş bu yüzden komedi yapmak risktir dememiş ya da demiş bilemiyorum ama o istatistik artık değişebilir o kadar eğlendim o kadar güldüm ki. tek bir saniye bile sıkılmıyorsunuz.

karakterler, oyunculuk -özellikle kötü oyunculuk rolü- dekor, muhteşemdi. bir de soran olursa 42 konya.
hesabın var mı? giriş yap