• açılın, ben satınalmacıyım. bu konuda çok ilginç deneyimler paylaşabilirim.
    satınalma şirketin dübürüdür. insanlar büyük yada küçük tuvaletlerini uzun süre tutup sonra ölümüne tuvalete gider ya hani, işte satınalmacının karşısında hep öyle bir vaziyette oluyor diğer birimler. bazen satınalma ve idari işleri tek bir birim veya içiçe geçmiş bir buçuk birim aynı anda götürünce bu durum gerçekten zorlayıcı olabilir.
    bir ihtiyacın hasıl olacağını öngörüp "1 hafta içinde şuyum buyum bitecek, tedarik süreci başlatır mısınız" demeyi öğretmek şirketlerde bazen "lan acaba burası kreş mi" hissi uyandırır. sana talebini ve bunun kullanım amacını ve elbette gerekli yeterlilikleri doğru tarif etmeyip ardından aldığın şeyi beğenmeyen tipler gelir ve cidden adamı klavyeyle dövmek istersin. buraya kadar hâlâ teknik birşey okuduk mu? hayır!
    hayatı çalışma arkadaşlarıma yük olmadan nasıl sürdürebilirim sorusu kimse tarafından sorulmadığı için işini yapmaya fırsat bulamayan bir satınalmacılık vasatı vardır ülkemizde.
    neyse, satınalma aslında en {kaliteli ucuz hızlı} optimumunu yakalama sanatıdır. bu yüzden eğer şirkette manitacılık yapacaksanız "bundan ileride eş olur mu" sorusunu soracağınız en doğru kişi satınalmacı burak beydir. çünkü siz maillerinizi kontrol etmekten daha çok muhtemel flörtünüzün sosyal medya hesabını kontrol ederek fikir edinmeye çalışırken o esnada burak bey onun iş yapışından ev halini çoktan tahlil etmiş oluyor. zaten iş yeri dediğin hayırlı kısmet bulmak için yok mu?
    emlak, inşaat, otomotiv, elektronik vb satınalmaları yoğunlukla yaparken çokça ahlaksız teklife maruz kalır burak bey. karşı tarafın satış temsilcisi yerine göre komisyon veya tatilinizi, fuhuşunuzu, eşinize hediyenizi vb harcamalarınızı finanse etmeyi teklif edebilir. hemcins değilseniz sizinle (içeriği istediğiniz gibi sekillendirilebilir) tatillere çıkmayı teklif edebilir. sınanırsınız.
    satınalmacı rahat ve umursamaz ise yiyicidir.
    satınalmacı para kendisinin gibi davranıyorsa ağır yiyicidir.
    satınalmacı inceden yavşaksa komisyonunu rus rublesiyle alıyordur.
    satınalmacı stresli ve gergin bir tipse temiz adamdır, işi için dertleniyordur.

not: springfield'lıyım.
  • satınalma işine geçmeyi düşündüğüm şu günlerde, acaba bir burak bey şansı gelir mi üstüme bulaşır mı bana diye düşündürendir.
    bakalım bu burda yazılı olsun 2 sene sonra dönüp bakayım ne ummuştum ne buldum derim ozaman.

edit:başlık başa
  • dünyanın en zor işlerinden birini yapan adamdır. çoğu insandan daha kısa yaşayacak ve erken yaşta kronik hastalıklar edinecektir. herkes başına bir şeylerin neden hala temin edilmediği gerekçesiyle çökmüştür.
  • top hep kendisinin başına patlar!
  • aha eski sevgilim. müdürü olmuş şimdi de.

(bkz: yazar buraya türlü ahlar ve beddualar bıraktı)
  • %90 ve üzeri yakışıklı, konuşması cool, sempatik gülüşü olan tipler olup insanı kendine çekmeyi başaran bir o kadar da ‘acaba’ dedirten yakışıklı erkektir.
  • biri de benimdir. şanslı gibi gözükse de şanssız, zengin gözükse de fakirdir.
hesabın var mı? giriş yap