• kapida 3 erkek arkadas olarak, icerde takilan 5 kiz arkadasimiz olmasina ragmen, kapidaki elemanlarla (badigard degil eleman*) asagidaki diyalog yasanmistir:

-bayansiz* almiyoruz arkadasim!
    -e kiz arkadaslarimiz icerde?
    -n'apim?
    -kapiya cagirirsam girebilecek miyiz peki?
    -cagir bakalim ('aha göt ettim, cagiramayip tiris tiris gideceksiniz muahaha' tavri)
    -her birimiz icin bir dam mi lazim, ona gore cagiricam... la havleeee...
    ...
    telefon görüşmesi: alo, kzm kapidayiz, almiolar iceri damsiz! damsiz diyorum damsizzzz amsiz degilll! hah gel kapidan al bizi (hatun kişi kapıya gelir)
    -şimdi girebilir miyiz?
    -kimliklerinizi göreyim? ('hah şimdi kodum çocuğu, bu sefer tutturamiycaksınız olm!' tavri)
    -buyur kimlikler arkadaşım! artık bi problem yoksa girebiliriz herhalde?! (hanzo kişinin cevap vermesi beklenmeden içeri girilir)

sonuc olarak: ayıptır bu tavır, gereksizdir.
    mümkünse bu mekana gidilmemelidir...

yıllar sonra gelen edit: bok mu varmış girmeye çalışmışız ki bu mekana o zaman bilemedim şimdi. gençlik hezeyanı herhal.
  • ilk acildiginda aman ne guzel oyun oynuyoruz,muzik te guzel, insanlarda iyi dedigimiz, sonradan adim atilamayacak hale gelen, kapisinda cereyan eden turlu denyoluklari duymaya basladigimiz, guvende hissedemedigim mekan.
  • basa geleceklerin tahmin edilmesine ragmen "bok mu vardi dogum gununu sawady'de yapiosunuz ulan" tavri ile mekana gidilir. onceden dogum gununu organize eden arkadas uyarilmistir; "bak rezervasyonu adam akilli yap" diyerekten.

bu sefer kapida zorluk cikartilmamistir, sadece dedektör varken elle üst aramasi yapilmasi yadirganmistir ama iceri girilmistir.

mekandan cikip biseyler almak gerekmektedir;

-arkadasim biz cikios, kimlikler falan icerde, geri donunce problem cikmaz heralde?!
    -tamam sorun yok.

mekana dönülmüstür ve sorun yoktur gercekten de, sasirilmistir. bir daha mekandan cikip geri donmek gerekmistir ve bu sefer;

-bak bu sefer de geri gelicez, nedense her seferinde haber verme paranoyasi olusturdun, hadi bakalim...
    -cok gec kalmayin...

(bir an ariza yapilir, ilk sok atlatildiktan sonra yol boyunca kopulur ve mekana geri donuldugunde hala kopulmaktadir)
  • bugün gördüklerimden kelli, kesinlikle gidilmemesini tavisye edeceğim yer.

hayvanların işlettiği, hayvanların kapıda durup, hayvan gibi muamele yaptığı mafa yuvası olmuş resmen. doğumgünü kutlayan arkadaşınızın partisine bile girmek için binbir türlü abuk subuk olay yaratan, kapıda duran 3 denyonun birbiriyle koordine olamayarak, birinin geç derken, diğerinin dur bakalım dediği; doğumgünü çocuğuı dahi kapıya inmişken, 3. bir denyonun, böyle bir doğumgünü kutlanmıyor burada, olsa ben bilirdim kayıtlarda diye hömkürdüğü bir yer. girdikten sonra, zorla montunuz paralı vestiyere bıraktıran, içeride, servis ücreti gibi abuk bi şey sıkan (paralar direk bu yalanı uyduran heriflerin cebine iniyor 1er 2şer, vermeyiniz), tuvaletlerini bile paralı yapmış rezalet ötesi bir yer olmuş. pek yazık olmuş
  • "kimseyle konuşmadığı için canı sıkılan" veya "insanı konuşturarak kişiliğini, arıza olup olmadığını anlamaya çalışan" veya "oldukça meraklı" bodyguardlara sahip mekan..
    zira bodyguard kişisi, önceki hafta cumartesi gecesi çantamı ararken rastladığı freud'un "rüyalar ve yanılgılar psikolojisi" adlı kitabı üzerine, niye psikolojide okuduğumu, kaçıncı sınıfta olduğumu, derslerin zor olup olmadığını tek tek sormuş, daha sonra rastladığı hacı bekir pastası için, "vaay ağzımızın tadını biliyoruz" demiş, daha sonra çantanın dibinde gördüğü requiem for a dream filminin cdsine dudak bükmüş ve filmin sonunu anlatmıştır. çantadaki flash memory ve zaman kapsülü ile ilgili sorular sormasın diye süt dökmüş kedi taklidi yaptım ve bütün sorularına cevap vermek üzere ertesi geceye randevu verdim..

edit: e peki insan sawady'e giderken niye çantasına o eşyaları koyar diyeceksiniz. nedeni de, bütün gün kütüphanede ders çalıştım, pastamı alıp evimde film izleyecektim, yolumu şaşırdım herhalde..
  • aramanin bokunu cikaran, iceri girmek icin yaklasik 45 dakika beklemeniz gereken, "-kardesim arama yapan adamlarinizi arttirin bari!!" deyince "-kac kisi calisiyo burda biliyo musun? vericen mi paralarini?" diye gudik bir cevap veren, kesinlikle gidilmemesi gereken, havalara girmis bir mekan*
  • yaşanmış bi olay:

sawady'e iki erkek bi kız gidilir...

-arkadaşlar giriş yapamıyoruz içerisi full
    -giriş yapmak isteyenler sıraya girsin(yaklaşık 1 dakika sonra)
    -çiftler el ele tutuşsun(sanane?)

gayet normal içeri girilir...

içerisi dolu değildir kapıdaki saçmalığa anlam verilemez,telefon eden bir arkadaşı almak için kızımız nevizadeye gidip çocuğu alır,bizde içeride 2. katta çıkan bir kavgayı izleriz,(kafasında beyaz bi bere olan kel adam security yazıodu üstünde burası benim mekanım lan çıkın dışarı diye bağırıyordu gençlere),o giden kız arkadaş telden arar içerisi full'müş giremiyoruz diye dert yanar aşşağı inilir diğer arkadaşta montlarla içeride bırakılır...arkadaşlar doluymuş derken ben döneyim montumu alayım derken security bombalar

-giremezsin arkadaşım
    *e montum içerde?
    -arkadaşlar bu genci tanıyor musunuz(ses çıkmaz)
    *ya ben böyle mi gezecem dışarda montum içerde kız arkadaşımı almaya indim aşşağıya?
    -sıraya gir içerisi dolu bekliyeceksin

yarılan biz yukarıdaki arkadaşı çağırıp roxy2e yönelmeye karar veririz o arada süper bi olay daha yaşanır..

üzerinde kısa bi body ile bir hatun gelir kolunda erkek arkadaşı içeri girebilir miyim der

-hayır içerisi full
    *ee içerde masamız var sandalyelerimiz var montum çantam herşeyim içerde arkadaşımı almaya gittim mekanı bilmiyordu
    -ya kızım çekilsene yolu kapıyorsun içerisi full işte alamayız
    *neden anlamak istemiyosun dondum herşeyimiz içerde
    -çekil bea(kızı iter)
    *adam gibi konuşsana kardeşim ya ben giriyim alayım eşyalarımı terk edeyim bari beni bırak sizle mi uğraşacam bi kıza bile nasıl davranacağını bilmiyorsun
    -sanane kızım istersem tokatlarım çekil işte..

biz ortama kuzey aksanı inglizcesiyle(fockin place it suck's) küfrederek roxy2nin yolunu tutarız arkadaş montlarla içerden gelmiştir...
  • pofuduk ve insanı son derece rahat ettiren koltukları olan, içkisi ucuz, ortamı güzel ve rahat olan mekan.
  • giderek popüleritesini kaybediyor ama hala çok kalabalık, redbullun 10 milyon olması da ayrı bi konu. kötü bi personeli var, insan muamelesi yapmıyolar kimseye.. ama yine de dans etmek için ideal yerlerden biri
  • mekan tasarim olarak her ne kadar basarili olsa da musteri profili acisindan dibe vurmus durumdadir!enteresan sac adamlarin,puma ayakkabilariyla sanki evlerinde soba yakmak icin odun kirmiyormuscasina her daim partylemeye hazir vaziyette icerde beyin ziken muzik esliginde dans sandiklari bir takim ilkel hareketler de bulundukari varos gencliginin eglence mekanidir.fiyatlar da eskisi kadar ucuz degildir,kahri cekilecek herhangi bir yani kalmamistir!
hesabın var mı? giriş yap