• süper eğlenceli, matrak ve çok şey beklemeden izleyen biri olarak beni fazlasıyla memnun etmiş bir film.
    göndermelerin yanı sıra, filmde sansasyonel yönetmen john waters da ufak bir rolle yer alıyor.
    ayrıca chucky'nin bizarre çocuğunun cinsiyet tayininde ortaya atılan glen ve glenda isimlerinin, ed wooda şahane bir saygı duruşu niteliğinde olduğu da muhakkak*...
  • kafamdaki o korkunç chucky imajını bir anda silip süpüren filmimsi
  • jennifer tilly'nin hem kendisini hem de chucky'nin hanımı tiffany karakterini canlandırdığı güzide korku-komedi filmi.

film sinema tarihinin önemli filmlerine göndermeleri ile , anne baba çocuk ilişkilerindeki önemli sorunları irdelemesi ile, chucky'nin espri kabiliyetini öne çıkaran mizahı ile beklentilerimin ötesindeydi. her ne kadar bu tür öğeler filmin gerilimini azaltsa da film korkutmayı da başarıyor. jennifer tilly bu filmdeki performansı ile mtv 2005 en iyi korkma performansı ödülü almış. hafife almamak lazım.
  • nostalji olsun diye yaklaşık 10 yıl sonra tekrar izlediğim ve izlerken de bundan mı korkuyorduk lan biz dediğim vasatın çok altı film.

ayrıca şu karede de the shining'e selam çakmışlar. çocukken anlamıyor insan.

edit: link
  • korku ogeleri bir kenara birakilip populer kuktur gondermeli muppet show yapalim demisler ve olmus. pek beklentisiz olarak bu aksami ne seyretsek de gecirsek sorusuna cevap olabilecek bir eser.
  • --- spoiler ---
    her şeyden önce, chucky'nin britney spears'ı "kazayla" öldürdüğü, bir de üstüne "ooops, i did it again!" diye espri yapıp kahkaha patlattığı filmdir. britney'nin kendisi bizzat oynamamış olsa da, oynayan kişi epey benziyor.

the shining göndermesinde ise kapıyı kırdıktan sonra herkeste "hereeeee's chucky" beklentisi yaratmışken chucky'nin ters köşe yapıp diyecek bir şey bulamaması da ayrıca komikti.
    --- spoiler ---

korku-komedi türünde güzel bir iş yaptıklarını düşünüyorum açıkçası. standartları pek yüksek bir izleyici değilim, o yüzden sadece yaptıkları popüler kültür göndermeleriyle bile beni tatmin etmeyi başardı. özellikle psycho'yu adeta uyarlamışlar.
  • daha önce belirtildiği üzere korkmak için izleyenleri üzecek bir garip film.

şahsen chucky hatıralarımda ta yıllar önce, henüz ufacık bir çocukken aklımı alıp beni uykusuz bıraktığı haliyle kalsın istediğim için izlerken yer yer kopup gittim ben bu doksan dakikalık şakadan. 2004 yılından beri piyasada olduğu halde neden bu zamana kadar izlemediğimi de vesileyle hatırlamış oldum. öte yandan, korkma arzunuzdan vazgeçip göndermelere odaklanırsanız epey keyif alabileceğiniz bir film olması nedeniyle hakkında kötü konuşmak chucky ve dostlarına haksızlık olur diye düşünüyorum.

jason flemyng ve john waters gibi adamların ufak tefek rollerde gözüktükleri bu filme, chucky'i seslendiren şahsın brad dourif olduğunu öğrenmeme vesile olduğu için teşekkürü borç bilirim. chucky'nin evladı glen or glenda'yı (ed wood dostlarına ne güzel selam vermişler, aleyküm selam kardeşim) seslendirenin de billy boyd olduğunu öğrenince filmi daha fazla sevdiğimi ekleyerek, yazmaya başlarken "çocukluklarındaki chucky'i sevenler izlemese de olur" demeyi planladığım bu yazıyı "herkes izlesin ya çok eğlenceli film" diyerek bitiriyorum*.
  • --- spoiler ---

tiffany malının ve iki weirdo çocuğunun son anda götlerini kurtardığı film.
hesabın var mı? giriş yap