şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: no comment)
 • itu elektronik ve haberlesme muhendisliginde okuyup elektronikci olarak is yapamayacagini okulun ilk zamanlarinda anlayabilmis ozel ve guzel insanlardan bir tanesi. calisma azmi ve inanci ile herzaman takdir edilmis bir insandir. ayricada microsoft tarfindan 2004 yilinda visual c# alaninda mvp secilmistir.
  (bkz: mvp)
 • 2005 senesi icin de c# alanında mvp secilen sahsiyet. kendisine ha gayret diyoruz.
  (bkz: cikarmadan bes)
 • c# dili üzerine türkiyede ki kanımca en önemli kaynak olan her yönüyle c# kitabının yazarı.ayrıca csharpnedir com da birçok makalesi vardır.

  http://www.seferalgan.com/
 • (bkz: btakademi)
 • kendisinden ders dinlemek çok keyiflidir. maalesef kendisi btakademi'de ders vermeyi bırakıp, danışmanlığa ağırlık vermeye başlamış. öğrencileri için büyük kayıp.

  çoğu yazılımcının da kafasında olan "bu işleri toptan bırakıp sakin bir yere yerleşmek" düşüncesine sahiptir ama sakin bir yere yerleşmekten ziyade çorbacı açmak şeklinde.

  kendisini takip etmek için:
  https://twitter.com/seferalgan
 • kitabının çok büyük bir bölümünü yazıp bitirdiği sıralarda kitap ile ilgili tüm kayıtlarının bulunduğu kişisel bilgisayarı çalınmış. bütün emekleri bir gecede heba olan hoca, çoğu kişinin gösteremeyeceği, yeniden başlama iradesini göstererek, tekrar sıfırdan başlayıp nice yazılım uzmanlarının kütüphanesinin olmazsa olmazı olan, benimde 16. baskısına sahip olduğum ve bugün 21. baskısını hediye aldığım her yönüyle c# kitabını yazmış çok kıymetli mvp hocamız.

  ayrıca hoca bt akademide eğitmenlik başvurusu yapan kişileri 6 saatlik okkalı bir sınava tabi tutuyormuş. bu sınava gireceklere küçük bir tavsiyem;

  int a = 20;
  int b = 3;

  double c = a / b; // ---->6

  //integer bir değer ile yine integer bir değer ile işleme girerse sonuc yine integer bir değer olur. double'a atansa dahi.

  c değişkeninin değeri nedir diye sorulduğunda 6 cevabını vermeleridir.*

  double c = (double) a / b; //---->6,66666666666667

  bu tahminimce en basit sorusudur hocanın o 6 saatte daha neler soruluyordur neler.

  (bkz: ben bugün bunu öğrendim)