şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: başlığı açan kişi terk-i diyar eylemiş ve başlık başıma kalmış. şu an böyle iğrenç bir başlıkta ilk yazı bana ait olduğu için utanıyorum. en azından gayri milli mezopotamya eşeklerine rağmen ekşi'de de vatansever - milliyetçi insanların olduğunu da göstermek adına yazımı silmeyeceğim.
  silinen ilk yazıyı görmek isterseniz, buyrun buradan
  ...

  vatan, uğruna her şeyini feda edebileceğin kutsal bir değerdir. evet vatan sağ olsun. vatan sağ olsun ki kalleşler amacına ulaşamasın!

  bu bir goy goy falan değildir. tanımlama çok çirkin. asil ve dik bir duruştur. herkes anlayamaz, hazmedemez.
 • vatan uğruna her şeyini feda edebileceğin kutsal bir değerdir diyebilmek için evvela eşini, aşını, işini, dostunu, oğlunu, babanı kaybetmiş olmak gereklidir. bu tür büyük kayıplar vermemiş insanların böyle büyük laflar edebilmeleri kof milliyetçilikten öteye gidemez.
 • böyle kutsal bir cümleye goygoy diyecek kadar düşenler zaten anlayamaz. en azından susarak saygı duyabilirsin
 • gazi mustafa kemal atatürk ün size ölmeyi emrediyorum emrinide anlmazsın hele o kurşunları göğüsüne siper eden askerlerimizi hic anlmazsın.bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı düşün altında yatan binlerce kefensiz yatanı.biz bu toprakları karşılığında canımızda dahil herşeyimizi verme karşlığında emanet aldık.
 • yakın geçmişte bülent ersoy “oğlum olsaydı askere yollamazdım” diyerek bu duruma tepkisini göstermişti de itin götüne sokmuşlardı kadını.
  devletler ve şirketler insanların kanıyla beslenir. bu ezberlere ihtiyaçları vardır o nedenle. orada karısını, bebeğini kaybetmiş adam acısına merhemi bu yolla sürüyor. ve belki bu merhem onu acısına yabancılaştırıyor, bir kaybın ne olduğu üzerine düşünmek yerine deneyimi geçiştirmesini ve unutmayı sağlıyor. elbette insancıl değil. çünkü insancıl olan şaşırmaktır. hayret etmektir, sonrasında ise hesap sorma gelir. bu acıların hesabı, savaştan beslenenlere elbet sorulur. “vatan sag olsun” ezberini tutturanlarca değil ama.
 • o goygoy biryerine girsin emi. milletin canı yanmış, sığınabileceği manevi bir yuvası var en azından kültürümüzde. bırak en azından adamın aklını kaçırmasına engel olacak o dalı kalsın.
  adam çocuğunu eşini yakınını kaybetmiş, vatan sağolmasa en azından o kavrama inanmayan bizler olmasak ne kalacak elinde milletin.
 • "vatan her şeyini feda edebileceğin kutsal bir değerdir." diyenlerin ortak özelliği vatan için henüz herhangi bir şey feda etmemiş olmalarıdır.
 • ulan ne desin adamcağız. karısı, çocuğu terörist orospu çocuğu pkk lılar tarafından şehit edilmiş. vatan uğruna yaptığı görev için kayıplar vermiş. ahlaksızca başlıklar açıp terör seviciliği yapıp durmayın.
 • maalesef ki 2 gün sonra bu masum bebek ve annesinin ismini unutacağız. ateş düştüğü yeri yakar. o yüzden öncelikle insanları yaşatmayı becerelim insanlar sağolsun ki vatan var olsun
 • başlık altında güzel circlejerk dönüyor; tanım ne bilmeyen varsa halka halinde dizilip bir yanınızdakine mastürbasyon yaptırıyorsunuz.

  devletin de çok umrundaydı sizin yakınınızın canı. 15 temmuzda sahte darbe için sokağa dökülenler, pkk tarafından öldürülen "şehit"lerden daha önemli mesela çünkü şehitliğe de kademe getirdiler artık.

  tam gerektiği zamanda pkk'ya yardım eden, açılımlar yapan, orduyu içten etkisiz hale getiren devlet değil sanki.