• edit: beşiktaş'tan açıklama geldi, fener'in teklifini reddettik oyuncumuzla bilgimiz olmadan görüşüldü diye. hadi bakalım bunu bi açıklayın. millet kafayı yemiş, fener çok büyükmüş o yüzden oyuncu gitmeliymiş. iyi o zaman bizde salai'ye çökelim nasıl olsa sizden bi sik olacağı yok futbolda verelim 1 milyon satın bize. 10 senede 1 şampiyon ya oluyonuz ya olmuyonuz. vermezseniz de oyuncunun önünü tıkıyorsunuz der haklı çıkmaya çalışırız.

herkes her boku biliyor bir beşiktaş yönetiminin haberi yok.

beşiktaş gitmiş, yatırım yapmış, küme düşmeyi bile göze almış ve sezona genç oyuncular ile başlamış.

bu işi yapacak göt bu topraklarda başka hiç bir takımda yok, gs yapabildi mi bu sene?

şimdi sözleşmeli oyuncusu takımdan habersiz başka kulüp ile görüşüyor, önünü tıkamayın diyorlar. siz kimsiniz lan?

beşiktaş 2 sene stada bile almaz gerekirse verir parasını evinde oturtur.

menajer çıkmış, ahmet kandemir'e laf sokuyor, oyuncuların önünü kapamayın diyor. hiç dedin mi acaba, beşiktaş 3 tane 18-19 yaşındaki bebeye milyon dolar yatırım yapmış, beşiktaş'ın aldığı riskin karşılığını verelim diye, yok.

beşiktaş isterse oyuncuya 10 milyon dolar der, isterse bedava gönderir sana mı soracak beşiktaş kulübü malının ederini, bir de gelmişler başlığa piyasadan habersizler diye anlatıyor.

piyasa malın satıcısının koyduğu fiyattır, var mı oyuncunun muadili? yok. o zaman bu piyasa tekel piyasadır. satıcı kaç derse onu verirsin veya vermeyip almazsın.

bir de beşiktaş yetiştirmedi diyolar, götün yeseydi de sen alsaydın bu oyuncuları. altyapından çıkmayan çocuklara bu kadar yatırım yapmak daha da zor. sonuçlar ahmet kandemir ile düzeldi de kimse ağzını açmadı, ilk maçlarda olan rezilliği de biz biliyoruz. o riski şehmus, mehmus almadı, ahmet kandermir aldı, umut şenol aldı, ahmet nur çebi aldı. sorumluluk altına onlar girdi.

beşiktaş basketbol şubesi, kendi gelirleri ile ayakta durma projesini ortaya koyuyor ve gelir yaratmaya çalışıyor bu oyuncular üstünden. sen şimdi tam oyuncular için pazarlık masasına oturulduğu sırada, açın benim oyuncularımın önünü. ulan geçen sene yaptığı yatırımdan para kazanamazsa beşiktaş bu sene niye yatırım yapsın bir daha? senin istediğin şey projenin komple iptali. beşiktaş 1 senesini senin 2 tane oyuncun fenere, efes'e ucuza gitsin diye mi heba etti? istekleri varsa verirler parasını alırlar.

ben hem ahmet kandemir'in hem de umut şenol'un bu konuda sonuna kadar arkasındayım. bunca yıllık spor izleyicisiyim pazarlık kısmında ilk defa bu kadar saçma işler görüyorum.
  • eskiden kulupler istedikleri gibi at kostururken oyuncular magdur oluyordu. bu dengesizlige son vermek için oyuncular çalisan olarak degerlendirilip belli haklar getirildi. iyi de oldu. fakat bu sefer oyuncularin kuluplere karsi olan sorumluluklarini yerine getirmelerini saglamak için uydurulan kurallar kontrol edilemeyince kulupler, ozellikle maddi durumu çok çok iyi olmayan veya piyasada çekiciligi dusuk olan kulupler iyice zor durumda kalmaya basladi. bilen bilir spor dali ne olursa olsun kendi kulubum de olsa genelde oyuncu safindayimdir fakat bu konuda besiktas hakli. yuz kere hakli bin kere hakli.

yabanci oyuncu sinirinin oldugu bir ortamda kumar oynayip yatirim yapilan yerli oyunculari satmamak bir haktir. ve mantiklidir. en kimsenin yuzune bakmadigi oyunculara yatirim yapip bir sablon olusturacagim ve bir sene sonra parlayan oyunculari toptan alip beni silbastan takim kurmaya zorlayacaksin. yok ya?

oyuncu ayrilmak isteyebilir pekala, o zaman yapacagi ilk sey baska kuluple gorusmeden once kontratindan karsilikli anlasmayla nasil çikilir konusunu yonetimle muzakere etmek, hukuki sartlari konusmak, karsilikli haklardan feragat sartlarini konusup orta yol bulmak. ama sen gidip baska kuluple gorusup o kulup de al iste bu kadar veriyorum derse prensip olarak buna karsi durursun. çunku kredibiliten dusen. simdi fenerliler diyor ki hiçbir genç oyuncu ikna olmaz artik besiktas'ta oynamaya. peki besiktas satmak istemedigi oyuncusunu zorla satinca piyasadaki durumu ne olacak? mevcut oyunculariyla kontratlarinin degeri kagit parçasindan ileri gidebilecek mi? ustune ustluk su kadar para teklif ettik diyorsunuz da, o paraya besiktas bir daha bu seviyede kâr edecegi ve fiyat/performans orani saglayacagi adamlari bulabilecek mi? bu riski tekrar almaya deger mi? yoksa bu yapiyi bir iki sezon kullanip ekmegini yemek ve acil transfer yerine ince eleyip sik dokumak ve yapiyi saglamlastirmak mi daha akillica? bi siz akillisiniz amk.

isin sonu mutlaka teklif edilen çikis tazminati civarinda bir ucretle bitecektir zira besiktas için de artik gonlu olmayan bir oyuncuyu oynatmayip parasini odemek makul degil, ama kuluplerin bu tarz zorlamalarla karsi karsiya kalmalari hos bir sey degil. kimse almaz ilgilenmezken alip parlattigin oyuncuyu bir sezon daha kullanmak istemek oyuncunun onunu tikamak mi oluyor simdi ?
  • türk hava yolları avrupa ligi'nde round 20 ve round 22'de top 10 play'de haftanın hareketine imza atmış sepetçi. seni hep böyle 1. sırada görmek ve gelecekte ulusal takımla da başarılı olduğuna şahit olmak isterim.

ikimizin de doğduğu küçük şehrimizde herkes seni konuşuyor; şehrin yerel gazeteleri, sosyal medya hesapları hep seni paylaşıyor bilesin.

şayet kendi başlığını okuyorsan canım fenerbahçe'min futbol takımından usanan birçok batmanlının da hazer formalarını sipariş ettiğinden haberin olsun kardeşim.

başarılarının devamını dilerim.round 22
  • klas oyuncu olacak. inanılmaz atletik. atletizmi türkiye standartlarının üzerinde. nba tavsiye etmiyorum . euroleague’de iz bırakabilir. melih gönderilip bu çocuk kaptanlığa hazırlanmalı. uzun yıllar fenerbahçe’ye hizmet edeceğine eminim.
  • ati koçun ülke basketbolunda tekrardan gündeme gelmesini sağlayan oyuncu.

şu noktada olmasının tek sebebi takımı ati koç'a teslim eden beşiktaş ve sözleşmeye bir çıkış maddesi dahi koyulmaması. haliyle konu böyle içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

işin kötüsü ne beşiktaş yönetimi ne de ati koç tam anlamıyla olayları anlatmadığı için saçma rakamlar havada uçuşuyor. ne alperen,şehmus,sadık üçlüsü için beşiktaşa yapılan 2 milyon dolarlık bir teklif var ne de beşiktaş'ın iddaa ettiği gibi zalgiris'ten alınan yüksek bir teklif.

fenerbahçe'nin yapabileceği tek şey beşiktaş ile görüşüp bonservis konusunda anlaşmak. anlaşamadığı noktada da transferden vazgeçmek. bunun ötesinde yaptığı işler konunun çirkinleşmesine sebep oluyor.

fenerbahçe taraftarı savunduğuna göre onlar açısından sorun yok ama sözleşmeli bir basketbolcuyu ayartmak için buluşmak herhangi bir noktada savunulacak bir durum değil.
  • sehmus air

az önce şöyle fantastik bir şey yaptı..
  • tuncay şanlı'nın takıma ilk geldiği günlerdeki heyecanı var bu çocukta. şuan öyle bir oynuyor ki ne fener'de ne bayern'de bu hırs, bu istek yok.

büyük oyuncu olacak.
  • o nasıl bir smaçtı evladım? aferin güzel çocuğum. hep kendini geliştir. bir saniye yerinde sayma. senden çok ümidimiz var. ayrıca bandanan nerede?

edit: ben de buraları okuduğunu düşünüp direkt sana yaziyorum. harika oynadın. böyle devam. teşekkür ederiz.
  • tartışma yaratan genç basketbolcu.

konuyu baştan sona okudum, ve her şey ortada ki fenerliler siz haksızsınız.

yarın atilla szalai'ye real madrid teklif yapsa, 30 milyon 40 milyon diye birbirini tekmeleleyecekler.

birisi gelip de
    o takım real madrid, senin 15 senedir katılamadığın şampiyonlar ligi'ni 13 kere kazanmış.
    sizdeki futbol kültürü onlarla bir mi?
    szalai köle mi, açık önünü.
    oyuncuyu sen mi yetiştirdin, 6 ay önce 2 milyona aldın.
    o yüzden 5 verirlerse kabul etmek zorundasın.

falan gibi açıklamalar yapsa ne dersiniz?
  • türk basketboluna gelecekte damga vuracak oyuncudur , oyunu çok iyi okuyor ,soğukkanlı iyi savunma yapıyor ve şutu da gayet iyidir.
hesabın var mı? giriş yap