• sut, yogurt, ayran, kefir ve turevleri ile arasi iyi olanlara rahatsizlik vermeyecek bir tada sahip urun. en azindan az once denedigim sadesi hic fena degildi.
  • sade olanını deneyip beğendiğim ürün. kefirdeki asidimsi, ekşimsi tadı sevmeyenler için kefirden daha içilesidir.
  • atatürk orman çiftliği'nin kefirini bulamayınca bunun sadesinden alıyorum. yerini tam olarak doldurmasa da idare ediyorum işte.

https://www.youtube.com/watch?v=wawy_kekeus
  • markette görüp, sade olanında almaya karar verdiğim ürün. ezelden beri meyveli yoğurt, tatlı yoğurt bunlardan nefret eden biri olarak; alırken dikkat etmemişim, içinde şeker varmış. şekerli bir süt ürünü yemek istesem zaten gider meyvelilerinden alırdım. ben sade yoğurt tadı almak istiyorum arkadaş. ilk yudumda tek hatırladığım şey şekerdi. tuz katmak zorunda kaldım da katlanılabilir hale geldi. danone probiyotiği sulandırıp yiyeceğiz anlaşıldı.
  • bugün markette görüp aldığım ürün. alırken içeriğine bakmamıştım. bir porsiyonunda (bir paketin tamamı oluyor: 250 ml) 22,75 gram şeker varmış. yuh.. neredeyse 250 ml coca-cola kadar (28 gram) şeker içeriyor. yatmadan önce içeyim dedim. az kalsın yatmadan önce bir bardak coca-cola içecekmişim.(ki kola içmeyi uzun zamandır bırakmışım)
  • ananaslısı (ve sözlüğe bakılırsa tüm meyveli türleri) hayvanlar gibi ilave şeker içeriyormuş. meyve suyundan bile tatlı nerdeyse lan, ne gerek vardı bu kadar abanmaya?
  • ilk fırsatta alıp deneyeceğim
  • dah birkaç ay öncesinde kadar kutu üstünde içeriğindeki probiyotik miktarı yazıyordu. şimdi yazmıyor. internet sitesinde bir porsiyonda (250mg) 2,5 milyar probiyotik olduğunu yazmışlar.

altınkılıç marka olanda gramında 1 milyon probiyotik varmış. yani porsiyonda 250 milyon probiyotik.

kefirzade marka olanda ise sanırım 20-25 milyar miktarında faydalı bakteri bulunuyor.
  • kefirini aldım a101'den. kefir içemeyenler için öneririm. oldukça hafif bir tadı var.
hesabın var mı? giriş yap