• izlemekten bıkmadığım, çok sevdiğim bir dizi.
  • burda bile şu lanet dizi çıktı yine ev halkı pür dikkat her akşam aralıksız izliyor
  • diziyi izlerken basri'nin söyledikleri mahalleliyi güldürüyor ama dizinin en güzel yanlarından biri.
    günümüzü anlatıyor ama anlattıklarını günümüzde bile kabullenmesi zor geliyor çünkü doğru söylüyor.
    acı ama gerçek.
  • güzel bir diziydi, yenisi bakalım eskisinin tadını verecek mi?
  • sevdigim ve begendiğim bir dizi. fakat almanyali ve onun sevgilisi diziyi bozuyor. diğer karakterler harika. bilhassa rasim öztekin ve ergun plak mükemmel. ilginç olarak evin hanımı ile oğulları ve kızları gerçekte aynı yaşlardalar. bu arada dizi yapımcıları 80 lere de 70 lere de yeterince vakif ve hakim değiller. bir çok yanlışlık ve hata var. yine de kaliteli bir dizi.
  • yeniden çekilecek dizi.

(bkz: seksenler dizisinin yeniden çekilmesi)
  • yeniden çekilecek türk televizyon tarihinin en efsane dizilerinden biri.inşallah akıbeti bittikten sonra tekrar çekilen diğer diziler gibi olmazda yine zevkle izlemeye devam ederiz.bu arada ergun plak,rıza başkomiser ve selahattin olmazsa kesinlikle eksik kalır zaten son sezonuda onların eksikliği nedeniyle pek tutulmamıştı.
  • biz bunu zevcemle geç farkettik ama her akşam izliyoruz artık. bir de sanırım sırası hafif karışık yayınlanıyor ya da biz çok ara veriyoruz bazen ama her bölümü ayrı güzel hey gidi günler diyorum her seferinde.

ayrıca ergün'ün hastasıyım.
  • seksenler i youtube üzerinden izleyebilirsiniz
  • bu dizide bir tane komiser vardı. yıllarca komedi dizilerindeki berbat karadeniz şivesi taklidi* yerine, harbi harbi trabzonlu bulup koymuşlardı sanırım. adam her konuştuğunda gülüyordum çünkü tanıdığım bütün trabzonluların aynısıydı adam. o kadar net ve gerçek bi karakterdi ki ekstra komiklikler yapmasına gerek kalmıyordu. ülkenin şive komedisi uyy nuri babacuğum, haçan ne ediyisun olduğundan, o arkadaş her kimse tekrardan tebrik ediyorum kendisini, çok başarılıydı.

edit ; evet bekokm isimli yazar uyardı, ismi onur dilber imiş.
hesabın var mı? giriş yap