şükela:  tümü | bugün
  • twitterdan avukatının duyurduğu olay. hastaneye sevk edilmediğini ve hayati tehlikesinin olduğunu belirtmiştir.

kaynak

tweet

çaylak arkadaşımız gant'ın mesajı üzerine gelen edit: hastaneye sevk ediliyormuş.
    link
  • bir insanın siyasi düşüncesi ne olursa olsun, bu yapılan olacak iş değil.

türkiye insan hakları açısından bunların acısını ileride çok çekecek.

zamanında işkence gayet normal karşılanıyordu bu topraklarda. onların da acısını çok çektik. adam gibi adalet, yargılama ve infaz sisteminin gelmesi gerekiyor.

size pastor nie moeller'in sözünü hatırlatıyorum. adalet herkese lazım.

"önce yahudiler için geldiler, sesimi çıkarmadım, çünkü ben yahudi değildim sonra komünistler icin geldiler, sesimi çıkarmadım çünkü komünist değildim. sonra sendikacılar için geldiler, sendıkacı olmadığım için yine sesimi çıkarmadım

sonra benim için geldiler ses çıkaracak kimse kalmamıştı..."

edit: “adalet” dedim diye linç etmeye çalışan yazarlar var özel mesajla. ben teröristmişim. ananızdır terörist! ben köprüde mehmetçik kafası kesmedim, ben habur’da terörist karşılamadım, karşılayanı da alkışlamadım, siz bedelli yaparken ben askerliğimi delikanlı gibi yaptım, ben megri megri söylemedim. ben “adalet” dedim. biz yaşadık bu adaletsizliği kuddusi okkır’la, türkan saylan’la. ben kişi bağımsız adalet istiyorum, adı umrumda değil. isteğiniz aslında bu topraklarda ölümlerin durmaması. bununla besleniyorsunuz. şehitler üzerinden siyaset yapmak kolayınıza geliyor klavye başında. bu adalet bir gün size de lazım olacak unutmayın. hiç bir zaman atatürk’ün hayal ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşamamızın sebebi sizsiniz. kalıba göre şekil alıyorsunuz şu anki moda milliyetçilik. nerdeydiniz lan habur rezaleti yaşanırken? siz “hocaefendi” derken ben “fetö” diyordum. o zaman da “hocaefendi” demek modaydı değil mi? omurgasızlar sizi! gelmiş 18 yaşında velet bana burada terörist diyor. ben gözü kapalı g3 söküp takma denetlemesine girerken senin anan senin altını değiştiriyordu lavuk!

alın bu da bonus. he amk ben teröristim. o zamanlar bu yapılanı alkışlayan siz değil ben teröristim.
  • insan pkk destekliciliğinden dolayı kendisine kızmak istiyor ama bu durumda kızmamak gerekiyor. geçmiş olsun. acil şifalar.

selo'ya gelene kadar bu ülkede yok edilmesi gereken kişilerle, zihniyetlerle dolu. selo kötünün iyisi sayılır. geçmiş olsun tekrardan.

esas bilinci kapanması gerekenler şu an mecliste. bizi yönetiyorlar. onlar olsa sevinirdim ne yalan söyleyim. bu adama sevinemedim.

edit: bazı aktroller suçu ve suçluyu övdüğümü, terörü desteklediğimi iddia ederek egm şikayette bulunduklarına dair mesaj atmaktalar ne alakaysa. adam ölmesin dedik, kötünün iyisi dedik sadece. iyi biri, yaptıklarını, dediklerini tasvip ediyoruz demiyoruz ya. pkk nın ayrı, sizin ayrı a.. k.
  • umarım doğru değildir.

kendisiyle fikirlerim çok farklı, başka bir partiden ya da bağımsız aday olsaydı çok daha farklı yerlere gelebilirdi. ve sanırım hem yasal erk hem de apo demirtaş’ın potansiyelinin farkında ve kendilerine karşı güçlü bir alternatif olarak görüyorlar.

apo’nun güzelce bakıldığı bir ülkede demirtaş’ı kaybetmek hiç adil değil.
    ——————————————————————————
    atatürk milliyetçiliğine inanan bir türküm, kürt kardeşlerim benim canımdır, pkk’dan nefret ediyorum. ben demirtaş’ı kendi özelinde yorumladım. allah aşkına okuduğunuz anlayın terörist sevici olduğum sonucuna ulaşmak için çok zorladınız mı kendinizi? ayrıca, bu konu kişilerden bağımsız olarak ‘adalet’ ile ilgili ve uygulama kişisine göre değişince adalet olmuyor. bana hakaret etmek kolay, sıkıyorsa apo’nun kellesini almayanlara hesap sorun, hani meydanlarda ip atanlar vardı ya.
  • insan sağlığının pazarlık malzemesi haline gelmesidir. siyasi rejimler kendi iktidarları için yüzlerce, binlerce cana kıyarak insanları sindirmeye çalışsa da bu devranın elbet döneceğinin bilinmesi gerekir. umarım selahattin demirtaş bir an evvel sağlığına ve özgürlüğüne kavuşur.
  • lan hani türkiye'de idam yoktu?
    malum kişi ülkenin ceza sistemini, sadece daha modern görünümlü orta çağ zindan sistemine dönüştürdü.
    demirtaş'tan nefret eden bir insan olarak bu hukuksuz uygulamalara karşıyım.
    kuddusi okkır, kaşif kozinoğlu ve türkan saylan da aşağı yukarı bu şekilde öldürüldü.
    bu adam pkk'nın temsilcisidir, falandır filandır ama hukuksuzca, haksızca içeride tutuluyordu zaten.
  • bilinci açık mıydı ki?
  • bodrumda mahsur kalan sivil insanlara inandığım kadar inanabiliyorum ancak. kusura bakmayın bölücü ibneler,serin hikaye.
  • cok gecmis olsun.
    umarim kotu bir gelisme olmaz. ama bu haberin bu hali bile cok kotu. bir an once gerekenler yapilmali.

zaten agir hak ihlalleriyle ve tamamen siyasi amaclarla icerde tutulan bir siyasetcinin basina bir sey gelmesi, kabul edilebilir bir sey degil.
    kendisine yonelik suclamalara dair yargilamalari devam ediyor. ki bu yargilamalarin nasil yonlendirildigi de belli.

demirtas'in olmesini isteyen de olur, normaldir.
    ama adil yargilanmalidir.
    ve gerektiginde uygun sekilde tedavi edilmelidir.
  • bilince ihtiyacı yok ki yazılanı okuyor işte yerine başkası okusun