• dün akşam yapamadığım eylem. karşıdan iki tanıdık geliyordu ve ben yorgundum, canım pek konuşmak istemiyordu. dedim diğer kaldırıma geçeyim, eğer göz göze gelirsek hafifçe bi baş selamı veririm. ben bunları düşünürken bir de baktım ki adamlar sağa dönüp yolu değiştirmişler. ulan durup dururken nasıl sinirlendim, vay dedim pezemenklere bak ben karşı kaldırıma geçmeyi düşünmüş olsam da hafifçe baş selamı vermeyi hesap ediyorum bir de. adamlar çat diye yolu değiştirdiler. vay anasını ya.
  • sevmediğinden de değil, o tanıdığı seviyor olsan bile üşeniyorsun selamlaşmaya ve formalite konuşmalar yapmaya. sahte yapmacık sözler söyleyip zoraki gülümsemek saçma ve gereksiz geliyor insana. o yüzden asansör beklerken "ya şimdi birileri gelir de aynı asansöre binersek? " korkusu taşıyorum her zaman.
  • günlük hayatta bir badilerim dışında kimse beni online göremesin modu olmaması nedeniyle gerçekleştirilen onlarca asosyal eyleminden biri.
  • eski sevgilimi uzaktan gördüğüm zaman yaptığım eylem.*
  • iki tarafında yapay bir muhabbetten kurtulmasını sağlayan hareket.
  • mahallemizde beni çok seven, annemin arkadaşlarını gördüğümde, her zaman gerçekleştirdiğim eylem. iki saat " ayy oğlum nasılsın, ayy valla bizim oğlan da, kız da böyle" vıdı vıdı ayak üstü yarım saat konuşuyolar. hee seviyorum bu teyzeleri, nefret falan söz konusu değil ama sıkılıyorum işte.
  • gereksiz bulduğum eylem.başımı öne eğer ve geçerim,sallamam.eğer selam verirlerse,yapcak bi şey yok,ayıp olmasın konuşurum.
  • bu konuda öyle ustalaştım ki, 2-3 metre öteden o kişiyi hemen tanıyıp karşı kaldırıma geçiyorum. genelde de şapka taktığım için, güneş gözlüğü de takarsam hiç tanınmıyorum, oh rahat...
  • had safhada usengeclikten de yapilabiliyo bazen. ozellikle cok yakin bi tanidigin diilse... offf simdi meraba de, naber de, 40 saat havadan sudan konus, uzun is... ha tabii, ayip mi, ayip. sanirim en iyisi yolunu caktirmadan degistirip, mesela karsiya falan gecip, uzak mesafeden bir bas selami veya el sallama yolu ile sorunu cozmek.
    (bkz: asosyaller icin yasam rehberi)
  • daha da kötüsü yolu değiştirip kişinin geçmesini beklerken bir köşeye saklanmaktır. be mübarek counter mı oynuyon..
hesabın var mı? giriş yap