look at my horse

  • azimli
  • anadolu çocuğu (307)
  • 4879
  • 8
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

17 ocak 2017 karacabey dh'de cinayet girişimi

buraya yazıp yazmama konusunda oldukça tereddüt ettim. ancak sanırım en mantıklısı sosyal medyada biraz olsun farkındalık yaratabilmek ve acil servis çalışanlarının canının allah a emanet olduğunu gösterebilmek...

olay 17 ocak 2017 tarihinde saat 23.00 te bursa karacabey devlet hastanesi acil servisi'nde başlayıp 18'inde devam ediyor. 2 gündür acil servise gelen ve astım + kas ağrısı mevcut olan bir hasta çocuk, babasıyla birlikte nefes alamama şikayetiyle tekrar acil servise başvuruyor. acile girer girmez çocuğun alkollü olan babası çocuğumu yatırmak istiyorum diyor ve agresif hareketler sergiliyor. o anda acilde bulunan görevli pratisyen hekim arkadaşımız, muayene edeceğini, gerekli görürse çocuk hastalıkları uzmanı ile görüşüp, eğer o da gerekli görürse servise yatış yapabileceğini belirtiyor. muayenesini edip saturasyonunu %91 olarak ölçünce çocuk hastalıkları uzmanı ile görüşüp gerekli tedavisini düzenliyor. bilenler bilir, astım atakta tedavi verildikten sonra çok yüksek bir yüzdesi rahatlar, eve gidebilecek konuma gelir. ertesi gün de poliklinik kontrolüne çağırılır. acilde görevli arkadaşımız da aynen böyle yapmış, küçük hastamızın tedavisini vermiş, hastamızın saturasyonunu %95 e yükseltmiş. hasta rahatlayınca da taburculuğunu vermiş. ancak alkollü olan babası acilden çıkış yapmak istememiş. hekim arkadaşımız da sabaha kadar müşahade odasında gözlem altında hastasını bekletebileceğini, sabah olunca çocuk doktoruna gösterebileceğini söylemiş.

anlaşılan o ki küçük hastamızın babası bu durumu kabul ederek, ya da kabul etmiş görünerek hastasını gözlem altında bekletmeye başlıyor. ancak kısa bir süre sonra, çocuğumda alerji gelişti diyerek hemşireyi (genç bir erkek arkadaş) çağırıyor. hemşire arkadaş çocuğa bakarken boğazına bıçak dayıyor ve çocuğu servise yatmazsa hemşireyi öldürmekle tehdit ediyor. şu an elimde olan görüntüleri izlediğimde de bıçak dayama olayı ve ikna çabaları açıkça izlenmekte.

sonrasında hemşire arkadaşımız şikayetçi oluyor ve adli rapor alıyor. ancak adli rapora ''hayati riski vardır.'' ibaresi eklenmediği için(bu benim düşüncem) savcı tutuklama yapmıyor ve hasta yakınını salıveriyor. bu alkollü ve sağlık çalışanlarının hayatını tehdit eden sorunlu kişi, tekrar acil servise dönüp rahatça hemşirelerin arasında dolaşıyor.

bir yakınımın çalışma arkadaşlarının başına gelmiş bu olay, acil servislerin ne denli güvensiz olduğuna işaret eder nitelikte. umarım gerekli yankıyı sağlık bakanlığı ve savcılık nezdinde yaratabiliriz.

edit: elimde olan video'yu içerisinde bulunan kişiler izin verdiği takdirde paylaşabilirim. şu an için maalesef mümkün değil.

edit 2: haber olmuş :http://karacabeytakip.com/…yakini-attyi-rehin-aldi/

edit 3: http://mobil.hurriyet.com.tr/…ehset-anlari-40339599

edit 4: hürriyet linkinde video mevcut, merak edenler bakabilir.

edit 5: daha uzun bir video için: https://www.youtube.com/watch?v=vicctulhl3y ve http://dosya.co/…eo_2017-01-18_at_11.34.39.mp4.html

devamını okuyayım »
18.01.2017 17:14