• (bkz: yok ebesinin amı ali sami)

hıncal herhalde ilaçlarını almayı unutuyor, yaşlılık zor tabi.
  • şunu diyen adamın on yıllardır spor yazdığı ülkede olan hiçbir şeye şaşırmamak gerek. sabah gazetesinin yüzü gibi adamın beyanıdır.
  • bana kalırsa türkiye milli takımı yüzünden dünya kupasını kazanamadık halbuki brezilya milli takımı bizim olsaydı şampiyonduk.
  • şunu ciddiye almak bile saçma ama bilmeyen liseliler gaza gelip inanmasın diye her ihtimale karşı yazalım brezilya kadrosunu. ulan şu kadronun en formsuz hali gelir, herhangi bir zamanda dünya kupasını kazanabilir. sadece bireysel olarak ronaldo, rivaldo, ronaldinho, roberto carlos, cafu hayranları dünyanın yarısından çoğunu oluşturuyordur.

marcos
    lucio
    roque júnior
    edmílson
    cafu
    gilberto silva
    roberto carlos
    kléberson
    ronaldinho
    rivaldo
    ronaldo
  • (bkz: sabah gazetesi)

şenol güneş'in brezilya'ya karşı korkak futbol oynattığı için fetocu ilan edilmesiyle sonuçlanacak yazıdır.
  • ne iş yaptığını bir türlü çözemediğim, konuşmaktan aciz bir insanın birilerine yaranmak maksadıyla türkiye'nin en büyük başarısına taktik liderlik eden adama saldırması.

tek başarısızlığı dünya kupası üçüncülüğü olsun şenol hocamızın, biz arkasındayız.

ha adama sorsan o sene brezilya kadrosunda kimler vardı diye. töbe sayamaz. hatırlatayım, futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi bekleri desek kimsenin itiraz etmeyeceği carlos-cafu ikilisi, yine futbol tarihinin en full aksesuar forveti, fenomeni ronaldo, ne yazık ki yine futbol tarihinin en büyük yeteneği ronaldinho vardı. yedek kulübesinde de ballon d'or'un hakedene verildiği yıllarda bu ödülü kazanmış bir kaka.

ne deyim sana hıncal.
  • (bkz: he de gec)
  • "hangi kupa?
    hani şu şenol güneş sayesinde üçüncü olabildiğimiz kupa mı?"
  • yalan beyandır.

turnuvada brezilyaya karşı oynadığımız her iki maçı da izledim ve çok net hatırlıyorum maçları.

resmen gücümüz yetmedi. bizden üstündüler. bizim çocuklar ellerinden gelenin en iyisini yaptılar ama arada güç farkı vardı.

gerçek bu kadar açık ve net iken böyle açıklamalarda bulunmaktaki amacı tahmin etmek zor değil.

neyse ki hafızamız kuvvetli, neyse ki bilincimiz açık neyse ki aklımız yerinde. çok şükür.
  • 124 yaşına gelen bir yazar eskisinin talihsiz sözleri. pek takılmayalım.
hesabın var mı? giriş yap