• çağatay akman'ın yine milyonlara oynayacak yeni parçası. 9 haziran'da youtube üzerinden yayınlanacak. altyapının sample olmasını umuyorum. eğer olursa sahibiyle iletişime geçip bir telif de biz yediririz. yoksa bu parça ile bu yaz zor çıkar.

edit: başlık sahibi paylaşmış zaten. okumadan geçtik.
  • sample kaynağını kendisi söylemiştir ve telifini aldık demektedir. o aldık diyorsa almışlardır. koca adam yalan söyleyecek değil ya :)
  • şimdi de türklere sarmıştır.
  • "gece gölgenin rahatına bak"tan daha kötü sözlere sahip olamaz diyordum ama daha kötü. klip için daha fazla para harcanmış. ama klip de daha kötü. kötü kere kötü yani.
  • şarkıyı dinledim, tamamen önyargısız bir şekilde bana biraz şöyle geldi: umuma kapalı bir alanda kendi kendine şarkı söylerken, şarkının devamı veya ortası aklına gelmez de önceki cümleyi veya ortasını uzatır, tünelin ucu kaka leite bir yere çıkmasın diye takip mesafesini o şekilde korursun. bu şarkıda da: 'içindeee. yok olmuşuuuuuuuuuu uuuuuu uuuzzz.' var. sanki o arada başka bir kelime daha olması gerekiyordu da eksik kalmış gibi. ya da 'içinde' dedikten sonra durmayıp 'içinde yok olmuşuz' deseydi girişiyle daha bütün olurdu. şimdi biraz bütünlemeye kalmış gibi olmuş. şarkıya hızlı bir giriş yapıp sonrasında o şekilde bitirilmesi değişik geldi. bilemiyorum altan.
  • nedendir bilmem ama klip bana tarkan- kuzu kuzu'yu hatırlattı. geriside boş güzel değill yani
  • çağatay akman'ın yeni şarkısı
    biraz subjektif olmak gerekirse çağatay akman bu şarkının klibinde hali,tavırları,mimikleri ve yürüyüşüyle tam bir özürlü gibi görünüyor. fakat ben yine de doğal davrandığına %100 eminim.

bu arada klip tokyo ghoul'dan arak.
  • yeni neslin ne halde olduğunu açıkça gösteren şarkı. 2 günde milyonlarca izlenip yüz binlerce beğeni almış.

bir şarkıdan nesil analizi mi yapılır diyen varsa cevap veriyorum evet yapılır.
  • bok gibi şarkı.

böyle sözler olmaz olsun. bir insan şu şarkıyı keyif alarak falan dinlememeli yani dinliyorsa bunu beğeniyorsa evrimi sorgulamamız gerek hani doğal seçilim diye
  • ilk kez duydum..
    sevmedim
hesabın var mı? giriş yap