şükela:  tümü | bugün
  • gareth evans'ın yazıp yönettiği, son derece sağlam görünen endonezya yapımı bir aksiyon filmi. uyuşturucu satıcılarıyla dolu bir binaya baskın yapan ama haddinden fazla direnişle karşılaşan bir özel timin mücadelesini anlatıyor. çılgın aksiyon sahneleriyle dolu fragmanı izleyip kendinizden geçiniz:

http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=bxd_5b6rkjw
  • filmin score albumu linkin park uyesi mike shinoda tarafindan hazirlandi.
  • yönetmenliğini gareth evans’ın yaptığı endonezya / abd ortak yapımı bir film.

konusu: jakarta varoşlarının göbeğinde, dünyanın en tehlikeli katillerini ve gangsterlerini saklayan, içine girilmesi mümkün olmayan güvenli bir bina vardır. bu apartman, en cesur polislerin bile giremediği, dokunulmaz bir yerdir. bir swat ekibi apartmanı basarak, mekanı işleten meşhur uyuşturucu baronunu yakalamakla görevlendirilir. ekip, gün doğmadan hemen önce harekete geçer, ancak uyuşturucu baronu baskından haberdardır ve gelenlere hoş olmayan sürprizler hazırlamıştır. binanın elektrikleri kesilir ve bütün çıkışlar kapatılır. binanın altıncı katında sıkışıp kalan ekip hayatta kalmak için bir çıkış yolu bulmak zorundadır.

2012 ilkbaharında vizyona girmesi beklenen film 'heyecanla beklenesi' gözüküyor. fragmanı bile defalarca izlenesi...
  • sineksavar raid'in ete kemiğe bürünüp sinek gibi insan baltalayıp, doğrayacağı film..
  • 31. istanbul film festivali programında geceyarısı çılgınlığı bölümünde yer alan film.

heyecanla beklediğim the raid'i (baskın) sinemada izlemenin keyfi ise bir başka olacak gibi. filmin gösterim yer ve saatleri ise şöyle:

31.03.2012 / 24:00 / atlas
    02.04.2012 / 19:00 / fitaş 4
    03.04.2012 / 19:00 / rexx
  • çin işi japon işi bunlar fena oluyor bişi.

fragmandan böyle bir hava yakaladım, oldboy, ringu tarzı atmosfer, ceki çen in hong kong günleri filmlerindeki hava ile karışmış. taş yerine ağırdır, bu atmosferde uzak doğuda iyi duruyor. ben fragmanı beğendim ve diyorum, bu film tutarsa, büyük bütçeli bir holiwood re-makeine hazır olun. a.l'niz demişti.
  • fragmanını defalarca izleyip kafamda kurdukça kurmuştum. bugün festivalde izleyince onda birini bile kuramadığımı yüzüme vurdu the raid. çok uzun zamandır bu kadar iyi bir aksiyon filmi izlememiştim.
  • ben ki tüm vurdulu-kırdılı filmleri izlemiş adamım, hayatımda izlediklerim arasındaki en iyisi lan.
    dünyanın en iyi dövüşü olan 2'ye 1'de -izleyen anlar hangisi olduğunu- salon alkışladı olum daha ne olsun.

yalnız ekstradan şöyle bir güzelliği var, film diyaloglarında salağa anlatır gibi arka plandaki konuyu anlatmıyor, kapalı diyaloglardan anladıkça anlıyorsunuz, sizin azıcık çözmeniz lazım.
  • uzak doğudan uzun zamandır iyi bir aksiyon seyretmeyeli çok olmuştu. çin'in "wuxia" aksiyonları ucuz tarihi kahramanlık sosuna bulanırken, hong kong'un çift el tabancalı aksiyonları uzun zamandır yeni birşey söylemiyordu. işte böyle bir zamanda karşımıza çıktı endonezya'nın "baskın" filmi. film, silahlı hong kong aksiyonlarıyla çin wuxia filmlerinin bir harmanı adeta. tabi bir uzakdoğu geleneği olan grafik şiddet sahneleri de cabası. baştan sona bir an bile dinmeyen temposu ile infernal affairs'ten beri uzakdoğu'dan gelen en iyi aksiyon filmi. umarız hong kong aksiyon üstadı john woo wuxia filmleri çekmeyi beceremediğini anlar da, şöyle kaliteli bir aksiyonla en kısa zamanda cevabını verir.
    http://www.cukurcumatimes.com/…/04/festivalden.html