• freedom of speech kavramının sona erdiğini yine yeniden şimdilik gözümüze sokmaktadır.
  • okurları, suriye gerçekleri konusunda kendisinden, türkiye gerçekleri konusunda ise eski patronundan güzel bir ders almıştır.
  • kanlı manlı belgesel yapmıştı bir ara, kan uyumaz mı kan uykusu mu ne öyle bir şey.

biraz uyusun, sonra yine uyanır yazar, hatta belki artık daha mantıklı ve insancıl çizgide yazar.
  • (bkz: mika hakkinen)
  • bilmeyenler için belirtmekte fayda var ki, kendisi suriye'de bizat aylarca bulunmuş bir araştırmacı yazardır. türkiye'de oranın havasını daha iyi tespit edebilecek yazar yoktur. yazdıkları sırf bu sebeple bile çok değerliyken susturulması aslında işlerin orada türkiye açısından ne kadar kötü gittiğinin de göstergesidir.

lakin türkiye'de araştırmacı olmaya, gerçekleri kovalamaya gerek yoktur. hatta bu bir yazar için zararlıdır. onun yerine çekeceksin yağını, alacaksın maaşını.
  • mesleğini hakkıyla yapan çok az gazeteciden biridir şu anda türkiye'de. yalnız ufak bir kusuru vardır. yazılarının içeriği her ne kadar dolu, önemli olsa da yazı yazma gücü mü denmeli ya da edebi bir ağırlık mı demek lazım bilemiyorum o açıdan zayıftır. cümleleri çok kısa yazar, savruktur. aslında müthiş bir bilgi birikimi olduğunu sezebiliyorsunuz. ama bunları sanki doğru, etkili cümlelere çeviremiyor gibi. televizyon programlarında kat be kat başarılı aslında. ben olsam bir haber kanalında sadece bu adama haftada 3 gün 2'şer saatlik program yaptırırdım. tabi buna şu iktidar devrinde ne cnn türk, ne ntv ne de habertürk yanaşır.

nihat genç'ten yazı dersleri alması kalemini güçlendirir diye düşünüyorum ve burdan kendisine işten çıkarıldığı için geçmiş olsun diyorum. şu ülkede kafasını geceleri yastığa koyup huzur içinde uyuyan ender gazetecilerdensin. hiç merak etme, bu da geçer.
  • başbakan recep tayyip erdoğan'ın "yapılanları not ediyoruz" sözlerini takiben işine son verilmiş.

(bkz: su uyur akp uyumaz)
  • bu ulkede nihat genc'le, ismet ozel'le ozgurce program yapip, yalcin kucuk'un serbestce konusmasina izin verip, aksam gazetesi'nde sutununu soner yalcin'a birakmakla alacagin odul kovulmak olur.

kovulmasina "oh olsun" diyenler icin: ozgurluk bir gun size de lazim olur, bunu aklinizdan hic cikarmayin.
  • son olarak nagehan'ı da şutlayan akşam gazetesi tarafından 'demorkasi kahramanı, başbakanı eleştirdi o yüzden kovuldu.' tezi çürüyerek demokrasi kahramanlığını son anda kaybetmiş gazeteci. geçmiş olsun demokrasi kahramanlığı başka bahara artık.
hesabın var mı? giriş yap