• hakemliği bıraktığı maçı ben izliyordum. baktım 23 ocak 1995'te oynanmış, yani neredeyse 14 yıl olmuş hakemliği bırakalı. mustafa denizli o zaman kocaelispor'un başındaydı. en azından sözünün arkasında durmuştur, kaypaklık yapmamıştır. severdim, iyi hakemdi çakman. öperim kendisini buradan.

o sezon galatasaray-fenerbahçe maçını da yönetmişti. fenerbahçe'nin golünü asker bülent atmıştı.

(bkz: anılar anılar şimdi gözümde canlandılar)
  • hayatının ayarını istanbul'da oynanan beşiktaş - bursaspor maçında metin tekin'den almıştır. skor 3 - 1 olduktan sonra ısrarla santra yapmayan metin tekin'e '' metin hadi başlasana '' dedikten sonra aldığı '' hocam yarı sahana geç başlayalım '' cevabı ile.
  • eyyamcılık yapmayan nadir hakemlerden biriydi. adamdı. adam olduğu için yaranamadı kimseye.
  • başından şöyle efsane bir olay geçmiş hakem.
    "terfi maçlarından biri ya siirt, ya bingöl’de, bir kum yığını var sahanın kenarında. top hep oradan taca çıkıyor. niye buradan çıkıyor diye merak ettim. yine taca çıktı. uzun boylu, bıyıklı bir çocuk topu almaya gitti.bir geldi kısa boylu, bıyıksız biri taç atıyor. eğildim baktım, kumun arkasında 3 kişi yatıyor. üzerlerinde formaları var. ne yaptıklarını sordum, ‘ağabey, biz yorulunca burada dinleniyoruz’ dediler. ‘kalkın oradan’ diyerek kovaladık.
    buzz spor dan alıntıdır.
  • ısmetpasa stadyumu’nun isiklandirmasinin tamamlandigi, ilk gece macinin yapilacagi gundur 25 ocak 1995. bu onemli mac icin, butun kocaeli halki davet edilmis, mac ucretsiz izlenmektedir. takimimiz da 2. dakikada golu atmis, soguk havaya ragmen buyuk bir cosku havasi vardir. gel gelelim ilk yarinin sonlarina dogru bir faul meselesi olmus, kirmizi kart cikmistir. butun stadyum adeta cildirmis, hakeme agza alinmayacak kufurler edilmistir.

bunun uzerine hakem once soyunma odasina donmus, kisa bir sure sonra da maci tatil edip, dudugunu asmistir.

butun zevkinin icine edilen sehir halki da kus kus evlerine dagilmistir. ne zaman sevincim kursagimda kalsa ayni duyguyu yasarim.
hesabın var mı? giriş yap