şükela:  tümü | bugün
  • röportajını okudum, muhtemelen sözlükte bugün çok geyiği döner. özetle şunu demiş; her devrin adamıyım.
  • şimdiye dek kazandığı torunlarına kadar yetecek parayla yetinip "evet gezi'ye desteğim" diyememiş, daha fazla para ve daha fazla para ve daha daha fazla para için omurgasını kaybetmiş insandır.

bundan böyle insan olarak gözümde zerre değeri yoktur.

ekle: röportajın içinde "akaretlerde vatandaşa yardım ettiğimiz iddia edilmiş, külliyen yalan! pes!" şeklinde zarif ve ciğerini meydana döken açıklamalarda bulunmuş insandır.

ekle bi daha: gg olacak bir şey yok. bu açıklamaları yapmış mı yapmış. ciğerini, içini dökmüş mü, dökmüş.
  • tarih boyunca bu ve bunun gibi adamlar bize kıymetli olanın kendi kişisel konforları-mız olduğunu öğrettiler ve biz vasati 40 çöp olan bizler bu adamları anladık, anladık ulan! dedik "e naaapsın", "para kazanıyor naapsın", "düzenini mi bozsun işinden mi olsun, onu mu yapsın?". biz hep bu adamları anladık da kalabalıklar arasında öne çıkıp gaz bombasını polise fırlatan çocuğun cesaretini anlamadık, istifayı masaya koyup çekip çıkıp gideni anlamadık. bu adamlar da kendileriyle empati kurma sevdalısı kalabalıklardan poh poh yiyip ..e naapsın ruhi gevşekliğinde semirdiler. yap abicim bişi yap dünya değişiyor, tarih yazıyoruz sen de bişi yap, geviş getirme!

aslında beni öfkelendiren kendisinin birşey yapıp yapmamasından ziyade yapmayışına ilişkin düzdüğü övgü ve bu ahlakın daha anlaşılabilir ve kabuledilebilir olarak sunulması yayılması... yoksa senden hayır bekler değiliz.
  • yanındayım, destekçisiyim dediği akp, onu gezi parkı destekçisi sandığı için, yapmakta olduğu işleri elinden alıyor.

faşizan bir tutumla, thy ile yaptığı anlaşma, sırf hükümetle aynı düşüncede olmadığı (sanıldığı) için feshediliyor.

bu da hala ben akp destekçisiyim aslında diyor.

bak kardeşim, tam da bu yüzden muhalif olmalıydın. faşizmin kılıcı gelmiş yanlışlıkla senin de parmağını kesmiş hiç düşünmedin mi lan bana bunu yapıyolarsa gerçekten muhalif ve suçsuz insanlara ne yapıyolardır diye.

demek ki sen insanlığını yitirmiş, tüm o bahsettiği "hürriyetçi, özgürlükçü" düşüncenin esamesini bulundurmayan tek dayanağı siyasi düşüncesi olan bir insansın.

bir röportaj içinde kendini bu kadar küçük ve aciz duruma düşürebilen adama az rastlanır. saygılarımı iletiyorum kendisine burdan.
  • saçı olsaydı kendisine jöle gönderirdim.
  • kendisinin nasıl bir canlı olduğunu, beraber çalıştığı çalışmadığı tüm reklamcılar, yönetmenler ve set çalışanları bilir. yormasın kendini. parka gittim, destek verdim deseydi de inanmazdık zaten.
  • aynı kankası sinan çetin gibi, ayn rand'ın the fountainhead'ini okuyup biraz fazla ciddiye aldığını ve oldukça içselleştirdiğini tahmin ettiğim kişi. kendisi howard roark olduğunu düşünürken, aslında kötü bir peter keating kopyası olduğunu biri kendisine söylemeli.
  • akp karşıtı olduğu düşünülerek thy tarafından iptal edildiği düşünüien çalışmayı, akp'li olduğunu söyleyerek geri almaya çalışan reklam ajansı sahibi.

"ben hiçbir zaman bir siyasi partiye yanaşıp devletten iş almaya çalışan birisi olmadım."

"hem milletvekili, hem de partide üst düzey yöneticilik yapan dostlarıma sıkıntımı ifade ettim."

ha bir de serdarcığım,

(bkz: akp değil ak parti)
  • eyüp can ile kankalıktan sebep, zevcesi nil karaibrahimgil ile ara ara -yani sık sık- radikal röportajlarıyla kendilerini imaje eden eden edennn ikiliden erkek olanı. 10 yıl önce marjinallik imajından ekmek çok yenirdi şimdi ise soft, sıradan, basit olmak prim yapıyor. çünkü herkes marjinal. ev kadınlarının-ev adamlarının aşk üçgenli yaşamlarının yanında popüler isimler solda sıfır kaldı. herkes bir demet akalın. bu yüzden röportajlarını okursanız, rastlarsınız. bir sıradan olma tripleri -ki doğrudur da fakat bu sıradanlık 'silahı elinden alınmışlığın' sıradanlığıdır. bitmeyen bir sağcılık, liberterlik kılıfına bürünmüş.. akp süperdir, hükümet good boy! evet, söylemi böyle olanların, arkadaşı sinana çetin olanların zaman reklamı yapmasının 'marjinal değer'i yoktur. şaşı bakılsa da şaşırılacak bir tablo değildir.