şükela:  tümü | bugün
  • şerefli mağlubiyetler antolojisi, mert erez’in yazmış olduğu bir öykü kitabıdır.

mert erez benim arkadaşım, şerefli mağlubiyetler antolojisi ise onun ilk öykü kitabıdır. 7 öyküden oluşan kitap şerefli mağlubiyetlere sinemasal bir bakış açısıyla yorum getiriyor. 7 öykü 7 farklı tür, 7 farklı hikaye! bilim kurgudan futbola, kara mizahtan gerileme kadar!

mert erez’i şu ana kadar tanıyorsanız eğer muhtemelen onun bir sinema sitesinde veya fitbol dergisi’nde yazısını okudunuz. eğer sinemayla ilgili biriyseniz onun belgeseline veya kısa filmine denk gelmiş olabilirsiniz.

tanımıyorsanız da tanışın.

bir süredir kitap çıkarmak için hangi imkanlar gerekiyorsa onu bir araya getirdi ve siz okuyuculara sunuyor. bence şans verilmeyi hakediyor.

yani hiç tanımıyormuş gibi yaz muhabbetine girmeyeceğim. o benim arkadaşım. iyi okumalar.

kitapyurdu
  • en yakın zamanda okumayı planladığım kitap. umarım şansı açık olur.
  • başlığı ilgi çekici bir kitap. anlatılanlara bakılırsa okunmaya değer bir eser.
  • çok talihsiz biçimde tiner kokan bir başlığa sahip kitaptır. umarım bu yüzden iyi içerikli bir eser heba olmaz.
  • mert erez’in yazmış olduğu öykü kitabıdır. kendisi yazar olması dışında ayrıca bir senarist ve yönetmen. sinemaya olan ilgimden dolayı kitabını duyduktan sonra sinemadaki işlerini de takip edeceğim zira ülkemizde sayıları az olan, yetenekli ve genç yazar/sinemacılara destek olunması gerektiğini düşünüyorum. umarım bu işlerinin devamı gelir, başarılar diliyorum.
  • senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı kısa filmler ("filmin adı yok", "o an", "mecaz-i kurşunlar", "kız kaçıran") ile adını duyurmuş olan, ayrıca "lukunku'nun yeri" adlı internet sitesinde birkaç senedir sinema ve spor üzerine yazılar yazan mert erez'in yeni çıkan kitabı...

kitap tanıtımı:

"yüksekten düşen bir cisim saniyede yaklaşık 5 metre yol alır. 2. saniye sonunda ise bu mesafe 20 metreye kadar çıkar. düşme hızı ise her saniye biraz daha ivme kazanır. hayır bunları bir yerde okumadım. hepsini düşerken öğrendim. buradan düştüğümde, eğer ölmezsem neler olacağını biliyorum. birden fazla organım paramparça olacak. çünkü yüksekten düşmeler sıklıkla çoklu organ yaralanmalarına sebep olur. beynimde kalıcı hasarlar oluşacak. ön kol kemiklerim, el ve ayak bileklerim düşüş yönüme göre öncelik göstererek un ufak olacak. düşerken kalp krizi geçirebilir ya da hava basıncından nefessiz de kalabilirim. bütün bunların içinde eğer şanslıysam sadece ölürüm."

kaynak: https://www.kitapyurdu.com/…antolojisi-/462254.html
  • mert erez'in küllük yayınlarından çıkan, hikayelerden oluşan akıcı bir kitap.
    şu an kitapyurdu satış fiyatı:11,25 tl,
    iyi okumalar...
  • şu an idefix ve d&r'da satışı başlamış öykü kitabı.

idefix
    d&r
  • mert erez'in belli ki kendi imkanlarıyla çıkardığı kitap. kitabı sipariş ettim ve geldi, kötü bir baskı. umarım ikinci baskı yapma şansı yakalar ve daha iyi halde yayınlanır. sosyal medyada bilmem kaç bin takipçiniz olmayınca kitabınızı kendini imkanlarınızla çıkarmak zorunda kalıyorsunuz ve rekabet etme şansınız da olmuyor kitapçılarda. neyse, sistemi eleştirmeyeceğim. çağrı taner değilseniz ilk kitabınız, hem de bombok kitabınız maalesef kitapçıların kapısından giremiyor. sadece online satış, sıfır reklam. ayrıca bu başlıktan sonra kendisini tanıdım. belgesel ve kısa filmden uzak dursun, pop söylemeyi de bırakır umarım emeğine yazık ama yazmaya devam etsin. yazıp üretsin. kitap güzel, öyküler güzel, bakış açısı güzel. başarılar diliyorum. 2018'in türkiyesinde iyi yazıp başarı sahibi olmak çok zor gerçi. yazıp da hapse girmezsen şükret haline. sağlıcakla.