98 entry daha
  • ben onu bunu bilmem kardeşim, kaç kişi böyle bir aşk yaşadı ya da izledikten sonra keşke benim de başıma böyle bir aşk gelse dedi, dürüstçe cevap versin...ben delikanlı gibi bu filmi çok sevdiğimi, her izleyişimde içimin içimi yediğini, bugüne kadar niye böle tesadüfler yaşamadım be dediğimi söylemek isterim.

--- spoiler ---
    johnathan trager'in kankisi, nikah öncesi yemekte filmin konusunu zaten suratımıza çarpmaktadır. "her insan ruh-ikizi ile mutlaka bir kez tanışır"...gerçi burada mystic river'a bir saygı duruşu da yapılabilir zira o filmde bir replikte ise insanların hayatının aşkıyla bir kez tanıştığı bir ikincisinin olmadığı geçer.

john ve sara birbirlerini buldukları halde koparlar birbirlerinden...yeni aşklar, yeni insanlar tanırlar...sevdiklerini sanarlar, sürprizler, inanılmaz teklifler olur hayatlarında...sara'ya yapılan evlilik teklifi izleyen çoğu kızın iç geçirerek izlediği bir sahne bana göre. fakat olmuyor işte, sevdim sanıyor ama unutmak mümkün mu johnathan seni!

yalnız bu noktada longview kardeşime saygılarımı gönderiyorum zira kaç kere izlememe rağmen dangalaklığımdan göremediğim bir noktaya temas etmiş. kız sevgilisi varken gidip başkalarıyla tanışıp, oynaşmakta...burda şunu söylemek isterim fakat, demek ki o anki sevgilisi doğru insan değilmiş...yapacak birşey yok, sevgilisinden ayrı bir şehire, ülkeye, kıtaya giden kızı kimse durduramaz zaten...gideceği varsa, doğru insanın başkası olduğunu düşünüyorsa gider zaten...
    --- spoiler ---

filmin müzikleri de şahanedir bu arada...özellikle annie lennox'tan waiting in vain aşmış bir parçadır.

ama sen inatla bu popcorn filmi, klasik bir romantik komedi filmi işte, kate beckinsale'de kimmiş pearl harbor'da kaltaklık yapan değil mi, ulan ne tesadüfü kızlar kaderi falan değil parası olan erkeği arar diyorsan ben de sana saygı duyarım arkadaşım....izleme o zaman.
174 entry daha
hesabın var mı? giriş yap