• şu anda yaşadığım durum. nedenini bilemiyorum ama belli ki biri gıcık kapmış, arka arkaya eski bir sürü entry'mi eksilemiş. umarım şimdi kendini iyi hissediyordur ne diyeyim.

edit: sanırım kırmızı ruj süren bir gelinin gazabına uğradım :) gelinle şaka olmaz.
  • açtım yazar profilini, aldım kırbacı, bastım eksiyi bastım eksiyi... durumu.
  • gerçek hayatta olsa yakın takip yapacak yazar.
    10 günü aşkındır eksiliyor, düşünün bu kadar takık insanlar sokakta, işyerinde, okulda kafaya taktığına neler yapar. acil şifalar
  • sanırım şuan başıma gelen şey. biri son 3-4 aydaki entrylerimi oyluyor. belki de artılamıştır bakalım göreceğiz.
  • entry'lerim ile nasıl bağ kurduysa kişisel algıya ve çıkara kapılıp kendi davası haline getirip eksileyen salak işi.
    misal şu entry 100 favori alsa, yarın için daha çok ekip çalışması ile karmaya çalışıyor.
    burada çıkarcılık, eleştiri hazımsızlığı, ben bilirimcilik hepsi var.
    yılda bir ya da iki kötü oylamam varken ben mi fazla fikir özgürlüğü taraftarıyım anlamadım.
  • hiç kızılmayacak olay. ben zaten fikirlerime karşı olanlar okusunlar da ne mal olduklarını anlasınlar dye yazıyorum. eksi oy alınca, okuduklarını anlıyorum. yani mektup gerekli adrese ulaşmış oluyor. bugün de çok eksilemişler. bunlar güzel göstergeler. demirden korkan trene binmezmiş. sanki çok artı alınca madalya veriyorlar. beni canı sıkılanlar bile stres atmak için eksileyebilir. seri eksicisi olmayan sözlük, sözlük değildir. bize sözlükte artı karşılığı para veren var sanki. ulan ben karmam kaç diye bakmayı bile unutuyorum. yeminle söylüyorum bak. oylamaları kontrol ediyorum ama tepkileri ölçmek için ediyorum. bir nevi istatistik. artı oy almak isteyen zaten şeker gibi entry'ler yazar. benimkiler acı biber.
  • gereksiz başlık için eksiledim.
  • aylardır aynı motivasyonu nasıl bulabiliyorlar anlamak güç. her gün birinin profiline girip, daha önce eksilediklerini ayıklayıp, kaldığı yerden devam etmek nasıl bir işsizlik, nasıl bir nefret nasıl bir haset gerçekten anlamak güç. orada 550 değil de 50 yazınca ne olacak? metinlerime dair hissettiğin rahatsızlık tatmin mi olacak? ya da bana neyin dersini vermiş olacaksın? (: artı eksi butonunu kullanmaya üşenen biri olarak merak ediyorum bunun cevabını. insanın zihni okuduklarına dair tiksinti hissedebilir ya da okuduklarına inanabilir, yazılan cümlelerden, alt metinlerden yola çıkarak yazar hakkında çıkarımlarda bulunabilir, bu yolla da sever ya da sevmeyebilir. bunu anlıyorum gayet de olağan. ancak şu durum, bu saplantı hiç de normal gelmiyor bana. esasında yaptığı eylemin bana nasıl geldiği pek de önemli değil. çünkü her gün böyle bir zahmete girmesi ve bu yolla tatmin olacağını düşünmesi, sayıların kendisine bir şeyler ifade etmesi, tanımadığı insanları etiketleme çabası kendisine dair ipuçları veriyor sadece.

bunları şu an dillendiriyor oluşum eksilenmekten rahatsız olduğum için değil bilakis buranın gün geçtikçe ne kadar sağlıksız bir ortam olduğunu fark etmemi sağlıyor. bir yığın düzelme şansı olmayan insan... asla kale alınmayacak figürler olmadıklarını bildikleri için sol framede her gün birilerine nefret kusarak egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar. sol frame’e bakın! çoğunuzun kadınlarla başı dertte. bırakın kadını, insana dair her türlü bilgi, deneysel bulgulara rehberlik edilerek öğrenebilir ancak. yani insanı deneyimleyerek öğrenebilirsiniz. oturduğunuz yerden hiçbir ilişkide bulunmaksızın insana dair aydınlanma yaşayacağınızı sanıyorsunuz, bu çok zavallıca. biliyorum, yine insanı zihinsel yönden değil, fiziksel yönden ele alarak vurmayı tercih etmeye devam edeceksiniz; işte çoğunuz şaşmaz özü bu. tanıştığım şahane insanlar dışında gergin bir ortam burası, evet. maalesef bu güney domuz kuyruklu şebeklerin bozuk içgüdülerinin herhangi birinin kaynağını ve niteliğini psikolojik olarak açıklamak görevimiz olmadığı gibi gücümüzün de üstünde. ne desek boş.
  • siyasete karışıyorsanız kesinlikle başınıza gelecek şeylerden biri.

bir gün benzer bir konu üzerine yazmam ardından bir kaç bin yazısı olan bir yazar ulaşıp "ben bütün partilere giydirdiğim için bende karma falan kalmadı" diyerek beni çok güldürmüştü. e doğru diyor sağa göm sol ağzına sıçsın sola yürü sağ abansın bu kez. iki ucu boklu değnek gibi bir şey.

bak etliye sütlüye karışmayanlara hepsi tatlı su kurnazı gibi sessizce ilerliyor karmaları da şaşmaz 500 ve üzeridir genelde. niye çünkü seri eksilenmiyorlar. niye çünkü dikkat çekmiyorlar kimseye laf göndermiyorlar saldırmıyorlar kötü sözler kullanmıyorlar ama tam anlamıyla dürüst de davranmıyorlar.

gerçekleri konuşun ulen gerçekleri. 2 eksi alacağım diye korkmayın kendiniz olun. kaleminizin arkasında durun ve sahip çıkın. tribüne oynamayın puan için. sokayım karmanıza.
  • son oylananlar listesinin bir anda coşmasıyla fark edilen durumdur bu. misal; bir bakarsınız tee ne zaman yazdıklarınız bile sıralı bir biçimde oylanmış, o vakit anlarsınız ki birisi sizi seri eksilemiş.
hesabın var mı? giriş yap