şükela:  tümü | bugün
  • sıkıntılı bir süreçtir.dans kursu saat 18.00 de başlayıp 20.00 da biten bir şey değildir.bunun akşam buluşmaları,hafta sonu piknikleri,gösteriden önce son bir hafta kala her gün ve gece yarılarına kadar olan çalışmaları,şu hareketi iyi yapamıyorsun gel biraz da evde çalıştırayım mesajları,en az 20 kişi ile telefon alıp verilmesi vs..bunlar tamamen doğrudur.en kötüsü ise sevgilinin çok istediği bir şeyi (kursa gittiğine göre çok seviyor ve istiyor) sevgilisinin yani sizin yapmıyor oluşunuz.oysa dans kursundaki meriç öyle mi? yeşil fularıyla, dansıyla,hayata bakış açısıyla her şekilde harika birisi..tek çare sevin ya da sevmeyin kursa beraber katılmaktır
  • ne kadar güvensiz erkeklersiniz lan. e sen bira göbeğin ve sararmış dişlerinle evde furkanla ps oynarsan o kızı dans kursunda adeleli adonisli meriç veya burkay yada emre düdükler canım.
  • olabilir?
  • bilmiyorum, dar kafalı olduğumu asla düşünmüyorum ama çok da doğru bir durum değil. ha doğru olması gerekirdi, sakıncası olmaması gerekirdi, o ayrı. lakin alt yapısı, vizyonu(varsa) belli limitlerin altında olan insanların çoğunluğu oluşturduğu bir toplumda yaşıyoruz.

kulaklarımla duyduğum bir diyaloğu aktarmak istiyorum:

yer: dans/spor salonu

- ben burayı bırakıcam ya
    + niye lan?
    - doğru düzgün karı gelmiyor amına koyayım.

bu diyalog, dans kursuna giden iki götoş arasında geçiyor.

budur abi. dışarıdan eli yüzü düzgün görürsün, bir bok zannedersin ama bu işte. ve böyle insanlar o kadar çok ki... karı diyor lan. adamdaki beyne bak. kısacık anda bilgileri hesaplayıp dans kursuna gelen kadınlar için karı sıfatının doğru olduğuna karar vermiş.

o yüzden siktir edin güvensiz erkek muhabbetlerini. sen al pacino da olsan kardeşim, tecavüzcü coşkun stoğu sınırsız gibi bir şey.

not: şunu da söyliyim, mevzu kız arkadaşının ilgisinin başkasına kayması durumu değil. her an akılları apış aralarında olan, o iğrenç düşünce yapısına sahip(gerçi olsa olsa iç güdüdür, düşünce adına pek bir şey yaptıklarını zannetmiyorum), beyin özürlüsü piç kurularının ellerinin kız arkadaşınızın bedeninde dans bahanesiyle gezecek olması tahammül sınırlarını haliyle zorluyor. en azından benim bahsettiğim bu. kıskançsam da kıskancım amına koyayım. ne olacak? öpüyorum.

not 2: bir de böyle entelektüel tavırlar takınıp yorumlarda bulunan bir kesim var. bunu kafasına takan şöyledir, buna takılan böyledir. herkes uzman, muhalefet. dünya sikime felsefesiyle yaratılan bohem havası canlanıyor gözümde. bir baltaya sap olamamış, boş vakit ürünleri. kendimi toplumun büyük bir kesiminden ve bu yarım entelektüel çevreden ayrı tutarım, aynen de öyle. ne entelektüelim ne de topluma ait hissederim. bir bitmedim, altmış küsür yıl daha da bitmem. bazen çok alıngan oluyorum. hihi.

not 3: mesajın içeriğini birebir yazmıyorum farklı fikirleri isteğim dışında rahatsız etmek istemem. istesem kendim yaparım zaten.

neyse, attığı mesajla zihniyetimin oldukça geri olduğunu, hatta hızını alamayıp benim gibiler yüzünden bu ülkenin her türlü hanzoluk ve yobazlığı hakettiğini iddia eden, hatta ve hatta inşallah iran gibi oluruza kadar getiren mahalle siyasetçileri var aramızda. hani şurda bile yırtınıp, evirip çevirip siyaset içerikli mesaj atıldı ya, ki nefret ederim siyaset kavramından, vay be diyorum. kafalar çok tuhaf. adam dedi ki ''iran gibi oluruz inşallah''. fikre bak. çıkarabildiği en komplike sonuç bu. tamam o zaman önden buyurun bir şey olmazsa bakarız biz de. heves varsa demek ki...
  • umrumda olmayan konudur.

ulan hatun başkasına vermeye niyetliyse, dans kursuna göndermeyerek engel mi olucam? ya da öyle bir şey yapmayacak biriyse orda iki esnek herif gördü diye verecek mi? teamüllerinize sokayım.

evet dans kurslarına sikik sikik heriflerin geldiği doğrudur, ben de şahit oldum. ama bu gibi basit şeylere kanıp sevgilisini aldatıyorsa, üzgünüm, sevgiliniz de sikiktir zaten, ilişkiniz de.
  • sevgiliyi "hayatim ben sana guveniyorum ama baskalarina guvenmiyorum" repligi ile gondermemeye ikna calismalari baslar, kavga ile biter.
    edit; ekleme
  • aldatmak ile ilgili yabancı bir kitap okuyordum. orada geçen şu cümle çınladı şimdi kulaklarımda:

içinde şeytanın bulunmadığı bir dans yoktur

gibi bir şeydi. ve sanırım ünlü birisinin ettiği bir kelamdı. sevgilim yapacak olsa dakikasında ayrılırım.