• sevgiliyle ilgili, sevgiliye karşı yapılabilecek mallıkların en bir ilginci, psikolojik analize müsait olanıdır belki de sevgiliye nickiyle hitap etmek. insanın kendisine en yakın olması gereken kişiye sanal bir kişilik muamelesi yapması, netten tanıştığı herhangi biri gibi nickiyle hitap etmesi gereksizliğin daniskasıyken oldukça çiğ görünümler de ortaya koymaktadır. misal tamamen atmasyon bir örneği direktoman aşağıda inceleyelim.

- kimdi o herif poison? pek samimi görünmüşsünüz çevrelerde?
    - yallah malboy. hadi canım sağdan.
  • cep telefonuna sevdiceği adı değil nickiyle kaydetmek gibi türevleri mevcut, amacı belirsiz davranış. kısmi soğuma yaratması muhtemel.
  • nick'inin sevimliliğine göre degişir..
  • isminizi hiç söylemiyor devamlı nickle hitap ediyorsa sizi reelleştiremediğinin kanıtıdır
  • toplum içinde "ben bu hatunu netten ayarrtım" tribi yaratma amaçlı olarak kullanılabilecek durum.
  • sadece "mutlaka ama mutlaka bi kıllık çıkarmalıyım ben" diye düşünen birini rahatsız edebilecek bi durum... sevgili, nasıl isteniyorsa öyle çağrılır, birbirine bu derece yakın insanların diyalogları üçüncü kişi eleştirisine kapalıdır, özeldir*
  • ...saçmadır" diye bitirilirse eğer; "sevgilime istediğim şekilde hitap ederim! benim sevgilim değil mi, kime ne?" ve benzeri yargılara karşı son derece savunmasız kalan, "sataşacak ne kaldı? hmm aha buldum!" diyerek ortaya çıktığından şüphelenilen yargıyı oluşturur...
  • "yahu ben sevgilime nickiyle hitap ediyorum ama millet mal diyormuş hitap edene, hmm, bana mal mı deniyor acaba, kıllanayım da ortaya bir karışık yapayım" paranoyalarından veyahut saçmalıklarından uzak insanların tamamen kendi yakınlarındaki, beraber oldukları insan(lar)ı bağlayan rahatsızlığın nedenidir. kimse başkalarının ilişkilerindeki hitap şekillerini sorgulamazken "yaram var gocunuyorum ama mal değilim" söylemlerine gitmek de en fazla sevgilinin (reşitse kendisi misal) 20-25 senelik adının yerine nickini kullanmak kadar gerekli değil midir a ceylanlar, a derya kuzuları?
  • ortada gocunacak herhangi bir yaranın veya bir norolojik depolarizasyonun dahi bulunmadığı bir durumda, ne yapanı ne de yapılmasını savunanı, kimseyi mal durumuna düşürmeyen aktivite..
hesabın var mı? giriş yap