• edepsizdi, uygunsuzdu. kavgada söylenmeyecek şeyleri, insanların yüzüne söylüyordu. ama incitici olmuyordu.

insan ilk önce bunları kadın kılığında olduğu, peruğun arkasına saklandığı için yapabildiğini düşünüyor. ama öyle değil.

murat başeskioğlu'nun huysuz taklidi

aysel gürel ile yanyana geldiğinde, olayın perukta olmadığı daha iyi ortaya çıkıyor.

8 yıllık bakire

ne güzel insanlardı.
  • tüm güzel renkleri tek tek kayboldu ülkenin. eski programları izledikçe herkes görebilir bunu. geriye siyah beyaz, karanlık bir ülke kaldı.
    gökkuşağının tüm güzel renklerini tek tek söküp attılar.
    bir gökyüzünün mavisi kaldı.
    baktıkça iç burkan bir mavi...

güle güle huysuz.

gittiğin yerlerde tüm sahneler senin olsun.
    şu siyah beyaz memlekete kattığın renkler için, çocukluğumuzun tebessüm dolu mazisindeki payın için çok teşekkürler sana.
    yolun açık, sahnelerinin ışığı bol olsun.
    seni o müptelası olduğun sahnelerden ayıranlar, ülkeyi bu tek düze karanlığa iten namus bekçisi, çakma ahlak abideleri de hakettiklerini bulsunlar umarım.
    biz seni her halinle sevdik, seviyoruz ve unutmayacağız.
    uğurlar olsun.
  • müstehcen mizah yapmak hele hele bunu izleyici ile etkileşime girerek yapmak herkesin harcı değil. karşınızdaki insan alınabilir, sinirlenebilir, küçük düşebilir; ip cambazlığından hallice bir iş.

seyfi bey karıncayı s*ker belini incitmezdi; hazır cevaptı, zekiydi, komikti, yetenekliydi, kültürlü ve görgülüydü.

biz ölene kadar kendisini unutmayacağız, eminim ki bizden sonra gelen nesiller de onu keşfedecek ve bizim gibi saygı ve sevgi ile anacaklar.
  • inanılmaz nezaket sahibi bir istanbul beyefendisi. aynı zamanda en muzip şakaların, en yakası açılmadık küfürlerin sahibi. senelerce var oluşuyla, kinayeleriyle, iğnelemeleriyle türkiye toplumuna ayna tuttu. söyleyemediklerimizi söyledi, bazen düşünmeye utandiklarimizi dile getirdi, kendimizle yüzleştirdi bizi. ince zekasıyla beni ve benim gibi milyonları tatlı tatlı yonttu. 90larin en tatlı, en huysuz, en ele avuca sığmaz şahsiyeti, seni çok özleyeceğim.
  • çocukken gittiğimiz gazinoda görmüştüm ilk kez. 35 yıl önce.
    sahneye çıktığında ön masalardaki erkekler saklanacak yer arardı. herkese takılırdı.

babama "bu çirkin karıdan, bu güzel çocukları nasıl çıkardın?" demişti.

allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun.
  • hayatımızda kim var kim yok bir bir gideceğinin ve bizim de bir gün kendimizden habersiz yok olacağımızın kanıtlarından biri. şüphesiz sivri dilimde çocukluğumda bana kattıklarının etkisi büyüktür. huzurla uyu.
  • zamanında keyifle izlediğim değerli sanatçıdır kendisi. zekasına hayran kalmamak elde değil. türkiyede kimsenin ne huysuz virjinden ne zeki mürenden rahatsızlığı yoktu. ama her şey o kadar uç yaşanıyor ki ülkede artık karşı çıkan da savunan da aşırı uç ve itici olmayı başarabiliyor. bunlar yüzünden de böyle değerli insanlara karşı cephe almış bir insan sürüsü ortaya çıkıyor ne yazık ki . allah rahmet eğlesin.
  • elim gitmedi gönlüm elvermedi ölümü hakkında bir şeyler yazmaya. dünden beri şovlarını izliyorum, gülüyorum. izlemesem ağlardım. huysuz virjin ağlatmaz güldürürdü çünkü.

"kendi özel yaşamımdan vazgeçtim en büyük fedakarlığım budur" demişti. bu söz benim içime oturdu. yüce gönüllü, çok zeki, ince zevkli, iyi kalpli, yaşayan tarihti. büyük bir şey eksildi içimizden şimdi. bize acı veren de onun yerini kimsenin dolduramayacak olması.
  • ölümüne inanilmaz üzüldüğüm, huysuz virjin karakterini canlandiran, kimseye eyvallahi olmayan muhteşem insan.
  • televizyon dünyasının açık ara en sevdiğim karakteriydi. benzersiz bir ruh, kıvrak zeka ve samimiyet. aysel gürel’in ben türk kadının bilinçaltıyım demesi gibi huysuz virjin karakteri de direkt olarak türk toplumunun bilinçaltıydı.

ayrıca her dönem, her yaştan seyirciyi yakalayabilmek, başkası söylese “ne biçim insan” diyeceğimiz küfürleri ederken bile bayağılaşmamak ve o saygıdeğer kişiliği korumak büyük bir meziyettir.

aynı ana dili konuştuğum için sevindiğim 2-3 insandan da biriydi. ne diyeyim huzurla uyusun.
hesabın var mı? giriş yap