• üst edit: başlık başa kalmış. açan uçmuş, sanki ben yapmışım gibi olmuş. silmiyorum bu entry'yi, kanzuk başlıkları birleştirsin ne yapayım yani.

kılışdar sgk'yı dolandırdı deyip ampul partisine oy veriyorlardır. utanmaz, arlanmaz, sıkılmaz insanlardır. bir bok olmaz onlardan. keşke hem almanya hem türkiye vatandaşlıklarını işptal etse de hakettikleri şekilde vatansız orda burda geberseler.
    not: bu hamşolar şimdi çıkacaklar bizi dolandırdılar, emeklilik şirketlerine inandık diyecekler. ama siz onlara inanmayın, bu köylü kurnazı gurbetçilerin alayı bu işi biliyordur, yalandan emekli olabilmek için kendileri bulmuştur o şirketleri.

alt edit: ulan asalaklar, alayınız da aynı şeyiğ yazıyorsunuz. biriniz yazmışsınız, daha ne gelip "ooo bo boşlokton vordo" yazıyorsunuz.

çıldırtmayın adamı editi: herif neden başlık açtınız diye mesaj atıyor yahu. adam okumuyor, bildiğin okumyor ama mesaj atabiliyor. yemin ederim akıllanmaz bu tayfa.
  • sözlükteki (bkz: aramaya inanmak) eylemini yok sayanları gün yüzüne çıkarmış kişilerdir. (bkz: 13 ocak 2020 gurbetçiye sahte emeklilik vurgunu)
  • başlık doğru. gurbetçiye emeklilik vurgunu diye bir şey yok. sahte evraklarla bile isteye devleti dolandıran ve şimdi mağduru oynayan hırsızlar var.
  • kendi içimizde bizi öpenler yetmezmiş gibi bir de vatan millet aşkına yurtdışında ülkeyi güzelce öpenler de var.ne varsa alsınlar ellerinden geri ödeme,icra vs.
  • şunlara gurbetçi demeyin. bu düpedüz orospu çocukluğu. hırsızlık.
  • yakışır paşalarıma be, memleketi beceren becerdi, bir siz eksik kalmıştınız... gerçi islami holdinglerde bu gurbetçi vatandaşlarımızı zamanın birinde dolandırmıştı.
  • -aman yavruuum paşaporta damga vurmaaaa... diye çığıran teyzelerin neden çığırdığını şimdi daha iyi anlıyoruz.
  • orda sahte evrak falan değil konu. gurbetçiyi emekli eden sahte evrak değil sgk’ya prim borçlanması ile doğrudan ödedikleri 120.000tl paradır.

yani sahte evrak dediği 1 gün çalıştığı şirket. ama eksik prim gününü 120.000tl ödeyerek kapatmışlar. gurbetçinin kimseyi dolandırdığı yok. hatta aracı şirket bile masum. ama durum çok vahim. önce gurbetçiye gel gel 120.000tl öde emekli edeyim diyip sonra dolandırıldın demek hiç büyük devlete yaraşır bişey değil. ver o zaman adamın 120.000 lirasını faizle.
  • bir ben dolandırmadım devleti
  • dolandıranlar gurbetçilerdir.
    işin içinde sgk da yok diyemeyiz, içerden adamları da vardır muhakkak.
    ayrıcı ödenen paraları da biraz zor alırsın sgk.
    giden para milletin parası. milletin umrunda olur mu? sanmam.
    gündem olur mu? hiç sanmam.
hesabın var mı? giriş yap