• --- spoiler ---

hastanenin ortasında "sihirli sikim var" diye bağırma, üniversitede öğrenciyken asistanına "çömez sikimle bekliyorum" deme, oğlunun sevgilisine kayma, kaynından çocuk doğurma, sevgiliyi banyoda bırakıp mutfakta abisine verme gibi olaylar dönüyor bu dizide.

oğlum anladık özgürlüğün ülkesisiniz, eyvallah. ama dizinin adını shameless koydunuz diye bizi mi sikeceniz lan? spartacus yine roma dönemi falan diyoduk da bu nedir amk?

neyse güldürüyo arada o iyi.
    --- spoiler ---

konulu komedi dizisi.
  • karen frank'le sikişip lip'i tarumar etti ama kız zaten acımasız kevaşenin tekiydi,
    frank'in bipolar karısı başka karıyla kaçtı ama zaten kendinden başka kimseyi düşünmeyen bir manyaktı,
    mickey, ian'ın aşkına layık olamayıp gitti rusla evlendi ama onu buna babası ve çevre baskısı zorladı,
    fiona mike'ı kardeşiyle aldattı ama kız zaten hep hoppalık bağımlısıydı, edepli gömleği hiç yakışmamıştı,

la peki bu mandy milkovich size ne etti gardaşım?

herkesin hayran olduğu lip denen piç, şimdi beni iyi dinle:

senin mandy'ye yaptığın haksızlığı kimse kimseye yapmadı bu dizide..

o mandy ki; el kadar kız iken anasız öksüz kalmış,
    o mandy ki; abiler sayko kriminal, tımarhane gibi evde büyümüş,
    o mandy ki; serhoş babasının tecavüzüne uğrayıp gebe bile kalmış ama gözünden düşen tek bir damla yaş,

ve yine o aynı mandy ki; tüm bunlara rağmen hala yılmadan hayata tutunmuş, kocaman kalbini sevdiklerine sonuna kadar açmış, seni kayıtsız şartsız sevmiş, sana her koşulda destek olmuş, onu terk edeceğini bile bile potansiyeline yazık etmene gönlü razı olmayıp senin o okula girmeni sağlamış, senin için cinayet işlemeyi bile göze alıp karen'ı arabayla çiğnemiş; çiğnemiş ve dönüp ardına bakmamış bile..

peki sen lip efendi;

şimdi bir gece onun sayesinde okuduğun okulun yurdunda zıbarmaya çalışırken "yıllarımı verdim amın oğlu, derbeder ettin, bıraktın gittin beni" diye sonuna kadar haklı olduğu bir sms atsa ne diyeceksin bu dünyalar güzeli kıza?

"immanuel kant'tan 77 aldım, yanımdaki yatakta da sikiş dönüyor, moralim çok bozuk, bn ytyrm, ii gclr sna" mı yazacaksın deyyus köpek?

kalleşsin lip,
    nankörsün lip,
    allah belanı versin,
    mandy milkovich'e ettiklerin fitil fitil burnundan gelsin lip..

beni mandy milkovich gibi seven bir kız bulursam bir gün...

bulamam ki..

sen de bulamayacaksın..
  • dizi. iki gün önce izlemeye başladım. üç bölüm bitti. ilk üç bölüm itibari ile lip favori karakterim oldu. gelecek bölümlerde ne olur bilinmez ama bu adamın farklı bir havası var. ölü balık gibi bakıyor o bile yeter.
  • ne çektin be fiona.
  • hiç habersiz çaktırmadan 4. sezonu başlamış dizi. ilk iki bölümü az biraz hayal kırıklığına uğratmıştır. sanki arayı fazla açmışlar da nerede kaldıklarını unutmuşlar gibi. önceki sezonlardaki yaşayan karakterler, ağır kara mizah, trajediyle komedinin iç içe geçtiği beklenmedik ama olası olaylar gitmiş, yerine beklendik, sıradan, pembe dizi tadında hikayelerle, abartılı oyunculuklar gelmiş. gelecek bölümlerde toparlamalarını umuyorum. yoksa bir sevgili dizime daha yazık oldu.
  • 4s4e nin altyazısını bulamamam nedeniyle izlemek istemediğim dizi.. elinde altyazı olanların yeşillendirmesini bekliyorum..
  • --- s04e04 spoiler ---

fuck you you fucking fuck benden fiona'ya gelsin. ayrıca kev'in yeni işi de hayırlı uğurlu olsun.*

--- s04e04 spoiler ---
  • yani şu diziyi de "yazıklar olsun fiyona gül gibi çocuğu aldattın, tüh tüh kız makyaj yaptı eyvahlar olsun!!!!" kafasıyla izleyenleri gördükten sonra aşk-ı memnu'nun ülkece bünyemizde yarattığı ağır hasarı atlatmamız kaç yıl daha alır acaba diye sormadan edemiyorum.
    (bkz: bi çay mı koysan)
  • --- 4x4 spoiler ---

bu bölümle de belli oldu ki sezonun en eğlencelisi carl, en sefili frank, en serserisi lip, en kafası karışığı fiona, en aranan yüzü ian ve en antipatiği de debbie olacak. geri kalanlar değişkenlik gösterebilir diye enlerimi şimdilik bunlarla sınırlıyorum.
    şaka maka debbie niye böyle oldu ya. rahat bunun ergenliğinin 3 4 yılı var daha, her seferinde böyle triplere girecekse yandık ki ne yandık. çocuk da daha önceden dediğim gibi yaşı küçük diye çekmiş kendisini, tebrik ediyorum öyle bir mahallede başkası olsa yararlanmaya çalışabilirdi debbie'nin bu hevesinden.
    lip'in o hocayla iyi anlaşacağı belliydi zaten. tamam artık kendisinin her taşkınlığında ya da kafası attığında ve okulu bırakmak istediğinde o hoca yetişip kurtaracaktır, rahatladım vallahi.
    fiona'ya gelince... şuan için uzun zamandır tatmadığı tutku ve heyecana kapılıp o piç abinin peşinden gidiyor ama mike öğrenince neler olacak tahmin bile etmek istemiyorum. büyük ihtimal mike bunları hiç uygun olmayan bir pozisyonda yakalayacak ve tabi ki o anda abisi umrunda bile olmayacak, sadece fiona'ya hayal kırıklıına uğrattığı için yüklenecek. yazık lan, şimdiden üzüldüm.

--- 4x4 spoiler ---
  • başlamak istediğim ama bir türlü başlayamadığım, bende merak uyandıran dizi.

bozuk dizüstü bilgisayarım sadece ekşi sözlük'ü adam gibi çalışırıyor, neden ha neden?
hesabın var mı? giriş yap