• bende hüküm sür şarkısına çok güzel bir cover yapmayı planladığım şirinlik muskası. lakin grubum olmadığından henüz bu amacımı gerçekleştiremedim.
    "gel sormam kimler öpmüş dudaklarını" derken, öpmüş diyişine bir daha bakın dikkat kesilin, bu kadar mı tatlı olunur.
  • kendisini çok kıskandığımı belirtmek istiyorum.

2004 yılında okumaya başladığım ve aklımı başımdan alan "a song of ice and fire" serisini türkçeleştiriyor ve ben yıllardır bunu yapmak isteyen bir çevirmen olarak ağzımın suyu akarak bakıyorum. böyle bir eserin çevirisini yapmak hiç kolay değil; umarım hakkını verir. takıldığı bir nokta olduğu takdirde kendisine karşılıksız olarak yardımda bulunabileceğimi de bilmesini isterim.
  • güzel insan demek için başlığa gelip yazmadan önce başlık içinde "güzel" diye aratınca o tanımın kendisi için defalarca söylendiğini gördüğüm sanatçı. hakkında sadece 80 entry olduğunu da düşünürsek, öyle görünüyor ki herkese aynı şeyi hissettirebilmiş. az şey değil bu kanımca. bir de kendine özgü tarzıyla yaptığı çok iyi şarkılarını da ekleyince, şu günlerde kendisini aramamak mümkün değil. umarım türk pop müziğinin yüz aklarından biri olarak, yaptığı diğer şeylerin yanında müzikle de bağını koparmaz.
  • 90'ların kıyıda köşede kalmış ama unutulmayı hak etmeyen sanatçısıdır.
  • oldum olası çok sevdiğim biriydi ancak her yeni yazdığı tweet ile biraz daha saygı duydugum birine dönüşüyor. yıllar yılı taş gibi albümler yapan (bir yere varamayın "comeback" albümü de dahil) biri olarak müzik dünyamızın kendisine ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. her katıldığı programda ışıl ışıl parlamasını ve görünen o ki çok iyi bir çevirmen olmasını saymıyorum bile. utanmasam birkaç apartman ötemde oturmasına aldanıp tebriklerimle kapısına dayanacağım. türkiye'de böyle insanların da sözde "ünlü" olup bu kadar kendi kalıp bu kadar entelektüel olabilmesine başka bir tepki verilemez zira.
  • şu sıralar n'aptığını çok merak ettiğim harikulade insan.
    gözümde tanrıçadır, ki ben öyle kolay kolay demem böyle yüce şeyleri.
    bu kadınla evlenme şansına nail olmuş şanslı bir p.ç var mı bilemiyorum. *

twitter'ın sadece teknolojik içeriği takip etmemi sağladığı konusundaki kanımı da iki saniyede çarçur etmiştir.

"lan ben farketmeden yavaş yavaş under rug sweptin entry'sini çiftlemeye doğru gidiyorum. aq!!"

tüm albümleri karışık bir şekilde çalınır sürekli, bir parçasının ingilizcesini söylediği parça dışında bir tane bayılmadığım parçası yok.
    olması gerektiği gibi hatta belki daha da iyi bir sanatçı.

çok teşekkürler,
    umarım okursun bunu.
    sayende haz alıyorum bu hayattan senin parçalarını dinlerken.
  • "uğur mumcu öldürüldü, ben lisedeydim. büyüdüm; işim oldu, eşim oldu, kızım oldu, şimdi lisede. peki kaç nesil utanacak bu faili meçhulden?"
  • ne diyelim başarılar...
  • şu an ntv'de boy göstermekte, game of thrones'un tercümanı olaraktan.

edit: boy filan göstermemekte, ses vermekte.
  • frpnet.net'te asoiaf üzerine güzel bir röportajı yayımlanan takdirlik çevirmen. serinin tutkunları olarak müteşekkiriz kendisine.

http://frpnet.net/…le-buz-ve-atesin-sarkisi-uzerine
hesabın var mı? giriş yap