• kurumun sistemine entegrasyonu iyi yapıldı ise verimli çıktılar alınabilme ihtimali olan business intelligence tooludur. yani kurumu vezir yada rezil etmesi tamamen kurumun entegrasyon yetisine bağlıdır.
  • sistem adminlerini onyuzle herhangi bir inhouse yazilimindan daha cok muhattap eden, bu nedenle yazilim geçmişi olmasa dahi is akislarina hakim olarak sistemin surdurulebilirliginin saglanmasini kolaylastiran crm sistemi. hcilgin gibi hardware somurdugu ve yine herhangi bi inhouse yazilimina göre daha yuksek kapasiteli makinalar gerektirdigi gercegi de bir dezavantaj. business ekiplerinin yok artik lebron james dedirtecek isteklerine kasmadan cevap verebilecek bir crm sistemi turkiyede yok zaten orasi ayri.
    yine de stabilligi ve büyük firmalarda tercih edilmesi nedeniyle ogrenenin koluna altin bilezik olarak yerlesecek bir sistemdir kendisi. sevdin mi derseniz, sevdim. ınhouse yazilimima tercih eder miyim? bilemiyorum altan.
  • goethe'nin faust'unda ve tabii onula ilgisi olan charles gounod'nun faust operasında, erkek arkadaşının marguerite/margarete adlı kız kardeşine aşık genç erkek karakter. bizim sibel'ler, sybil'lere nazire oalrak erkek. lakin operada rol erkek rolüne çıkmış kadın tarafından oynanıyormuş. kültürüm nedenini niçinini bilmeye yeterli değil.

ve olaylar gelişir.

siebel:
    "biz de sizi saygıyla esenleriz*!
    ---(mephistopheles'i yandan süzerek, yavaşça)
    bir ayağı niye aksıyor** bu herifin?" goethe - faust (çev. ismet zeki eyuboğlu)

(bkz: faust/@ibisile)
  • cıvık bok gibidir, etrafındaki tüm sistemlere pisliği sıçrar.
  • sky almanya da kullanıyor bunu uzun müddettir. turkcell vs büyük şirketlerin de türkiyede kullanmasına şaşırdım
hesabın var mı? giriş yap