• cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın basın toplantısında dile getirdiği mevzudur. http://www.milliyet.com.tr/…epe-de-siyaset-2535736/
    "buradan bakanımıza da söylüyorum. sig sauer diye silah bundan sonra emniyet teşkilatımızda kullanılmayacak" demiş.
    peki o zaman nerden silah alalım sayın cumhurbaşkanı ?
    heckler&koch desen alman, keleş desen rus. dünyada aramızın iyi olduğu,silah üreten ülke kaldı mı?
  • "çare canik 55!"
  • bildiğim kadarıyla sig sauer alman-isveç yapımı. abd olayı ile alakasını çözemedim. bunun dışında önemli devlet adamlarının hatta sayın cb korumaları bile yakın ve orta mesafe tabanca tüfekleri silahları sig sauer marka, bakan polisi halleder heralde de, onlar ne olacak acaba?
  • sig demedim...
  • mesele tabancası değil, tüfekleri 2012'den beri özel harekatta kullanılıyor.

aynı silah halihazırda cumhurbaşkanlığı korumalarınca da kullanılıyor. colt m-16'lar eskiyince, yeni ihalede tüm ağırlık sig sauer 516'ya verildi.

tabancası (sig p 229) ise fetullahçıların feriştah olduğu dönemde cumhurbaşkanlığı korumalarına alınmıştı. yine aynı dönemde fetullahçılar kendilerinden olan personele bol bol glock alıp dağıtmıştı. yine ve yine fetullahçıların feriştah olduğu dönemde mit'e de bol bol glock ve hiç gereği yokken b&t makineli tabancaları alınmıştı.

sayın cumhurbaşkanının kastettiği sanırım tüfekler.

üstte alman-isviçre yapımı denmiş fakat ss'in makine parkurları uzun zaman önce exeter new hampshire abd'ye taşındı. 2000'lerin başından beri çoğu modeli abd üretimidir. bu nedenle de kaliteleri yerlerde sürünmektedir.
  • sarsılmaz eğer 98 de ürettiği kılınç2000 serisini aynı kalitede üretebilirse( italyan-türk ortaklığı) ki sanmıyorum, almasınlar tabi ki.
  • "öyle sig'e böyle ambargo" denilerek, bir taşla üç kuş vurmanın (amariga, almanya ve isviçre) hedeflendiği ambargodur. artık onlar düşünsün.

el sig'i, el sig'i, el sig'i way way
    el sig'i, el sig'i, el sig'i way way
    ambargo sana el sig'i way way
    el sig way ki ki...
  • "çünkü onlardan almaya devam ettikçe bize tembellik geliyor. biz kendi ürettiklerimizle yapalım." şeklinde bir beyanla mantıklı hale gelen ambargo.
  • bunu dedikten sonra, iphone'undan bir danışmanını aradı, gmc markalı koruma araçlı konvoyundaki makam aracına giderken.
  • diğerleri de işin içine katılarak genişlemesi gereken ambargo. bizim polisimiz niye ithal silah kullanıyor ki zaten? gayet yeterli yerli silahlar var.
hesabın var mı? giriş yap