• yüzde yüz doğrudur.

metrodayım, yanımdaki telefonla konuşmaya başladı. o malum koku ayyuka çıktı. telefonu kapatana kadar 2 durak boyunca çektiğimi ben bilirim. her kafasını çevirdiğinde kusacak gibi oluyorum. bir de esniyorlar arada. seyyar wc sanki.

edit: hahaha sigara teröristleri kudurmuş. biri bunu diyenlere "yüzün lağım gibi" demiş (kafaya gel), biri "metroda 2 durak boyunca konuşulabiliyor muydu" demiş (yenikapı > havalimanı metrosunun büyük bölümünün yer üstünden gittiğinden ve telefonun sorunsuz çektiğinden haberi yok cahilin, koptum).
  • yalnızca ağızları değil; elbiseleri, hatta elleri bile lağım gibi kokar.

ya bir de tuvalette sigara içenler var, tuvaleti olduğu gibi kaldırıp atası geliyor insanın.
  • "sarmısak kokmasındansa sigara koksun daa iii" diye itiraz edilen tespit.
    her gün sarımsaklı mantı yemiyor kimse, her gün aç aç gezmiyor ama sigara içenler saat başı tüttürüyor. üstünüz de, ağzınız da leş gibi kokuyor olm; sürekli.

bırakın şu mereti de, ciğeriniz bayram etsin.
  • sigara içen bir birey olarak %100 katıldığım tespittir.

bu gerçeklik bir kenara bir sığır şöyle yazmış:

--- spoiler ---
    pisliksiniz.
    bu zamana kadar sigara içen hiç bir insanla muhatap olmadım, olmam da.
    --- spoiler ---

o halde hastalandığında sigara içen doktora gidersen siksinler mi? mahkelik olursan hakime cevap vereni siksinler mi?

gerizekalı.
  • sabah sabah iyice çekilmeyen kokudur. adam iş yerinden arkadaşınız, aynı vasıtayla yolculuk yapıyorsunuz, size dönerek bir şeyler anlatıyor. walla ben öyle sakız falan veremem mecburen takribi yarım saat katlanıyorum bu duruma. çok zor çok.

sevgili sigara tiryakisi arkadaşlarımıza buradan sesleniyorum: en büyük keyiflerinizden biri otobüs gelmeden sigaranızdan derin bir nefes alıp taşıta öyle binmek ancak o cesedimsi ağzınızı konuşurken sigara içmeyen insan evlatlarından biraz uzak tutun. teşekkürler. evet.
  • kendilerinin farkında olmadığı gerçek. yüz yüze ayıp olmasın diye idare ediyoruz ama fırsatını bulmuşken ben sizin ağzınıza sıçayım bizden uzak durun.
  • sadece ağzı değil komple kokuyorlar efenim.
    şehirler arası otobüse biniyorsun, mola bitmiş tekrar otobüse bineceksin, hayvanoğluhayvan dışarıda sigara içmiş arka koltuğunda umumi küllük gibi oturuyor.
    otobüs içinde parfüm sıkan olsa cık cık cık yapar ama kendi lağım gibi kokuyor.

bir de çok hassaslar. sigarasına laf ettiğinde kükremeye başlıyorlar.
  • diş fırçalama ile kokuyu giderebileceğini sanan bağımlıları göstermiştir.
    o koku gitmez yavrum. istersen aynı anda fırçala. ama burnunuz alıştığı için kokuyu almazsınız. başkaları da sizi üzmemek için söylemez. ama leş gibi kokarsınız.
  • maalesef aci ve tiksinc bi gercek.

bu sigara icen insanlar bazen dibime gelip bisiler anlatiyolar, nefesimi tutuyorum o konusma boyunca. boyle ola ola nefesimi kontrollu kullanmayi ogrendim. bu insanlar nasil opusuyor cok ilginc. kul tablasina su dokersin 3 gun bekleyince les gibi agir kokar ya, oyle bi koku iste. iyy eaak!

edip: sigara içmese bile agizda kalici bi koku oluyor. yani agiz temizligini surekli yapmasi lazim kisinin. sigara ictikten hemen sonra dis fircalamasi lazim. valla mubabbetniz hic cekilmiyor o kokuyla.
  • her sabah kendimden nefret ettiren kokudur. anasını sikeyim böyle kokunun.
hesabın var mı? giriş yap