şükela:  tümü | bugün
  • kendisi takdir edilesi bir gençtir. işsizlik ve sigarasizlik onu bu ise itmiştir. sigarasizliktan yolda bulduğu izmaritleri içmeye başlamıştır. daha sonra kendisine " ben neden izmarit toplama işine girmiyorum, her bir sigara izmaritinde 3 gram tütün olsa günde 5000 tane izmarit toplasam 15 kg tütün yapar. bugün tutunun kilosu 50 lira olduğuna göre günde 750 lira gibi net bir rakam kazanabilir der ve izmarit toplama işine girer.

    bu genç çocukken de içine altın karışmış sigara paketinin içindeki aluminyon ambalajı da toplamıştır zamanında.
  • ayni zamanda genç kardesimiz günde 5000 kere egilip yerden izmarit aldigini düsünür ve "ben neden bu egilme eylemini spora cevirmeyeyim, eger squat yapar gibi egilip yerdeki izmaritleri toplayabilirsem cok kisa zamandan harika arka bacak kaslarina sahip olabilirim" der ve squat yapmaya baslar. genç suan köse olmanin yani sira 100 metreyi 11 saniyenin altinda kosmaktadir.
  • pöçük ne lan?
  • genç kardeşimiz 100 metreyi 11 saniyenin altında koşmaya başlayarak başka bir fikre daha ampül yakar: kuryelik. zaten bütün gün sokaklarda izmarit toplamakta ve squat yapmaktadır. aynı anda kuryelik işine de girerse daha çok yol dolanır ve izmarit bulma şansını da artırır. günde 10 tane kurye işi alsa, 20 liradan götürse 200 tl de buradan kazanır.