• (bkz: kalitesiz)
  • postmodern hali (bkz: kenef) olan sozcuk.
  • kısacası sikko'dur.
  • (bkz: entitipuften)
  • (bkz: siktiriboktan)
    (bkz: siktir boktan)
    (bkz: sittiriboktan)
    gibi kullanımları olan, aslen
    siktir, bok!
    denebilicek bişeyin duyması amaçlanmış duyuru..
  • (bkz: dandik)
  • küçükken; küfürlerle pek aşina olmadığım zamanlarda birgün kuzenim tarafından sarfedildiğini duyduğumda bir hayli garibime gitmiş olan laf.uzunca bir süre kafamı kurcalamıştı bu sözcük, gerçekten neyi ifade etmeye çalıştığını çözmeye çalışmıştım.sik ve bok kelimelerinin hangi amaçla böyle bir şekilde birleştirildiğini anlayamamış idim.ardından yıllar geçip daha nice garip küfürler duymaya başlayınca bu onların yanında daha az garip kaldı, olduğu gibi kabüllendik.aslında bir bakıma bu sözcük, tanımlamaya çalıştığı durumların bir benzerini kendi yapısında barındırarak vurgu oranını yükseltiyor belki de.çünkü gerçekten çok siktiriboktan bir laf bu.
  • insanın ağzını doldura doldura küfretme ihtiyacına derman olan, güzel türkçemizin en güzel ve tatmin edici küfürlerinden bir tanesidir. sınırlı kullanılır ve gerekli gereksiz sarfedilmezse, kullanıldığı zamanlar rahatlama hissi verir, insanın içini buz gibi yapar. akılda tutmak, gerektiği yerde zevkle kullanmak gerekir.
  • (bkz: eften püften)
  • zannımca çok eskilerden gelen ve tam yazılımı "siktir-i boktan" olması gereken küfürümsü. birşeyin dandik, kalitesiz, zayıf olduğunu anlatmaya yarar. başka anlatım yolları da var tabi, bunu kullanmak şart değil netekim
hesabın var mı? giriş yap