• my dying bride daki kemanı çok etkileyici bulup, şarkılarına onu da koymayı düşünmüşler. o yüzden infinita plango vulnera albümü my dying bride ı anımsatıyor(solistin söyleme tarzı da benziyor). fakat altum albümünde kendi tarzlarını yakalamış olan, kanımca oldukça iyi müzik yapan, şarkılarında hafif ve garip bir hüzün havası olan bir gruptur silentium...
 • son zamanların çıkan en başarılı doom metal gruplarından olduğunu düşündüğüm, my dying bride'ı anımsatsa da onlar kadar ağır ve kasvetli olmadan da insanı depresyona sokabilen iskandinav grup...

  1996 – illacrimo (mcd)
  1998 – camene misera (mcd)
  1999 – infinita plango vulnera
  2001 – altum
  2001 – si. vm e.t a.v.vm (mcd)
 • my dying bridela karşılaştıramayacağım ve karşılaştırılmasını da esefle kınadığım,solistin bazı vokallerinin gerçekten iyi olduğu-mesela forever sleep-dinlenebilitesi olan bir gothic ya da zaman zaman doom metal grubu.
 • uzun introları ve müthiş ezgileriyle insanı alıp götüren grup
 • silentium deyince revangelis dinlenmelidir hani.
  you took my hand, and we both were falling.
 • revangelis de dinlenmelidir,the lusticon da,requiem de,to my beloved one da ve hatta the sinful da.etkileyici bulup koydukları keman bence grubun en önemli, en vurucu enstrümanı olmuştur.parçaları tek başına alıp götürmektedir.işin içine güzel vokal de girince pek hoş olmuşlar,pek beğenilmişlerdir..sonuç olarak,dinleyelim,dinletelim.
 • latince'de sessizlik anlamına gelen kelime...
 • önceleri "symphoniae silentium" olarak düşünüyorlarmış ismi, sonra kısaltmışlar silentium olmuş. bayan vokalistleri tiina lehvonen şimdilik bırakmış grubu. bir harika olan son albümleri " sufferion - hamartia of prudence" da soulgrind diye bi gruptan w.lilith almış onun yerini.

  son albüm, konsept albümü denilenlerden, ama hikaye oldukça sağlam. prudence ve antracon arasındaki engellerle dolu aşkı anlatıyor, araya bir de scoria adı altındaki şeytanı alarak. 1780'lerde geçmekte hikaye, o yüzden sözlerde shakespeare ingilizcesi havası var. bir mektupla başlıyo albüm, şarkıların arasında da hikayeyi anlamamızı sağlayan diyaloglar var. antracon'un konuşması zaman zaman kabız olmuş frodo havasında olsa da seslendirmeler güzel, hele scoria'nın konuşmaları şarkılar kadar dinleniyo. silentiumun mp3 dışında dinlediğim, adam gibi elime aldığım ilk albümü olduğundan mıdır bilmem, çok etkilendim. ilk dinleyişte açılış şarkısı "flame still burns" kaldı aklımda, sonrasında da favorilerim "shame forever mine" ve de "wither in silence" oldu. "heart unyelding" de w.lilith i sevmemi sağlayan parça oldu, çok yakışmış şarkı kızın sesine. albümde hepi topu 8 şarkı var zaten, 8i de birbirinden leziz.

  bu albümle beraber tekrar karar verdim ki, ne vokalistler ne keyboardcu silentiumun en büyük özelliği deli kemancısı.kemanın öne çıkmadığı yerlerde bile adam arkada çok güzel melodiler çalıyo.

  albümün kalbimi çalan bir özelliği de, "at the masquerade" de scoria ile lord tenheim konuşurlarken arkada çalan şarkının götümden uydurmuyorsam eğer "with blood adorned" olması.neden bilmem mutlu oldum.

  sonuç olarak niçin böyle ısmarlama albüm tanıtımı yaparmışım gibi yazdığımı bilmemekle beraber kendime engel olamıyorum.her ne kadar henüz pek ses getirmese de ünlecek bu albüm, erkenden bir bakın tadına diyorum
 • 2003 yilinda sufferion hamartia of prudence adinda yeni bir albüm cıkarmış grup.
 • finlandiya kökenli ailecek hastası olduğumuz bir gruptur.mdbdan etkilendikleri aşikardır ama taklit değildir kesinlikle kendi tarzlarını oturtmuşlardır.àltum ve sufferion - hamartia of pruden albümlerini herkesin en az bir kere dinlemesini tavsiye ederim.zaten ondan sonra illaki defalarca dinlemek isteyeceksiniz. resmi siteleri : http://www.silentivm.com/
hesabın var mı? giriş yap