• (bkz: prison break)
  • dost'um reis
  • şu iki isimden biri olacağı kesin:

1 - yaşasın adalet ve kalkınma

2 - gitti 1.5 liram *
  • (bkz: açlık oyunları: rüzgarın gücü)
  • (bkz: mağduriyet)
  • (bkz: adaleti samanlıkta kıstırdılar fistanını gül dalına astılar)

sinan çetinin oğlu böyle bir kazada ölse sorumlunun nasıl bir ceza çekmesini isterdi? nasıl bir vicdan taşıyorsunuz lan? hepiniz aşağılık ve iğrençsiniz...

ey türk halkı, birgün benzer olayın senin de başına gelme ihtimali artık çok yüksek. çünkü, rüzgar serbest ve onun gibi niceleri serseri mayın gibi dolaşıyor. sana bu adaleti layık görenleri desteklediğin sürece ağlamayacaksın! alacaksın 1,5 milyonu susacaksın. sevdiklerinin değeri aşağı yukarı belli...

geçen hafta bir iş için ırak'ın basra şehrine gittim. muhabbette konu ülkenin adalet sistemine geldi. biri birini öldürdüğünde aşiretler toplanıyor ve öldürülen için kan parası belirleniyor. öldüren parayı ödeyince sorun çözülüyor ve serbet şekilde dolaşıyor. hiçbir kamu davası açılmıyor. inanmayan araştırsın sorsun.

şimdi yakın zamanda iki savaş geçirmiş yanmış yıkılmış güya bizlerden onlarca yıl geride kalmış, topraklarının bir kısmı işid tarafından işgal edilmiş ıraktan ne farkımız var? yıl 2016 ve geldiğimiz nokta ırakla hemen hemen aynı seviyede adalete sahip bir ülke.

yarın bugünlerimizi aramamak dileği ile...
  • yalan rüzgarı
    rüzgar kayadan anca tozunu alır
    rüzgar ektim fırtına biçtim
    rüzgara karşı işeme
hesabın var mı? giriş yap