• ankara'da devlet tiyatrolarına ait bir salon. akün sinemasının hemen arkasındadır; girişi tunus caddesindendir.
  • eski çağdaş sahne.. büyük tiyatro'dan sonra dt'nin ankara'daki en iyi sahnesi denebilir, ki bu yüzden olsa gerek, iyi rejisörlerin iyi oyunları şinasi'de sahnelenir. (bkz: azizname)
  • hayatımda gittiğim en dar koltuk aralarına sahip salon. resmen iki büklüm oldum oturabilmek için. ama ışık, ses gibi beklentilerinizi kesinlikle karşılıyor.
  • akün tiyatrosunun arkasındaki sokakta ve yine akün'ün tam tersine koltukları yere çok fazla paralel tiyatro salonudur.

http://maps.google.com/…889,0.066151&num=1&t=h&z=19
  • dün akşam ankara'da okuyan öğrencilerin buluşma noktasıydı sanırım. kampüs ve ösym sınavları dışında bu kadar çok/farklı okuldan öğrenciyi bir arada bulabileceğimiz nadir yerlerden biriymiş demek devlet tiyatroları.

(hafta sonu gittiğimde genelde orta yaş ve üstü ile karşılaşıyorum da. şaşırdım birden)
  • “şinasi ve akün sahneleri kapatilamaz.
    akp’nin kentimize ve sanata yönelik saldırıları devam ediyor…
    ankara’nın eski tiyatro salonlarından şinasi sahnesi ve akün sahnesi de akp’nin saldırılarından nasibini aldı. heykellerin ucube ilan edildiği, sinemaların, tiyatroların kapatıldığı, sahne alabilen oyunların sansürlendiği, sanatçıların saldırıya uğradığı zamanlarda yaşıyoruz. devlet tiyatroları’na bağlı olan ve halen faaliyette olan bu iki sahnenin içinde bulundukları 13 katlı bina emek inşaat tarafından satışa çıkarılıyor.
    5 şubat’ta gerçekleşecek ihaleye turizm sektörü davet edildi. bulvar’a bir otel daha eklenirken ankara’nın kültür mirasının bir parçası olan bu bu sahneler de yok edilecek. akıbeti belli olmayan, her oyunla birer “aydınlanma şöleni” sunan bu sahneleri kimselere vermeyelim…”

http://haber.sol.org.tr/…ya-baslatildi-haberi-67000
  • “akün ve şinasi sahnesi satılıyor. kentten bir bellek daha silinmeye çalışılıyor

her iki sahnede yaşamımız var anılarımız var, sanatla kurulmuş bağlarımız var.

bağlarımızı kopartmaya çalışanlar bilmeliler ki,

sanat merkezine

“satıcılar ve alıcılar giremez”

akün ve şinasi ranta kurban edilemez.

akün ve şinasi sahnesine sahip çıkmak için 14 mart 2013 tarihinde saat 12.30 da

atatürk bulvarı akün sahnesi önünde akün ve şinasi sahnesine sarılıyoruz.

herkesi sanata “sarılmaya davet ediyoruz””

----başkent dayanışması
  • (bkz: akün sahnesi)yle beraber, 10 gün önce, gizlice satıldığı söylenen, ankaranın en önemli tiyatro sahnelerinden biri. ilgili haber

ne isteniyor sanattan, bıkmadılar mı anlamıyorum. sinirliyim.
  • ankara'nın tarihidir. mükemmel bir tiyatro salonudur.
    satılmıştır.

bu ülkedeki herkes ve her şey gibi...
hesabın var mı? giriş yap