medyamaymunu

  • 1169
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

28 ağustos 2007

sevgili sakarya, sen yine de çok umutlanma, gaza gelme diyerek mektubuma başlamak istediğim tarihtir.
sevgili sakarya, anladım çok ezilmişsin, çok kin biriktirmişsin, ama bi dur soluklan sakaryacığım.

ezilmişliğin, hor görülmüşlüğün seni çok hırpalamış, anlıyorum. ama bu şimdiye kadar dindar orta sınıfın çankaya'ya çıkmamış olmasından değil, senin mallığından kaynaklanıyor sakarya, kusura bakma dost acı söyler. sen ısparta'nın ya da afyonkarahisar'ın ya da malatya'nın rönesans aydınlanmasının başkentleri olduğunu sandığın sürece de mal kalacaksın sevgili sakarya, yine kusura bakma. hatta sen demirel'in babasının büyükelçi, özal'ın babasının heykeltraş, sezer'in babasının elize sarayının baş bilmemnesi olduğunu sandığın sürece mallığın katlanarak artacak sevgili sakarya, üzülerek söylüyorum.

taç giyen baş uslanır diye boşa dememişler sakaryacan, senin dindar orta sınıf cumhurbaşkanının senin adına neler yapabileceğini hep birlikte birer oralet koyup, birer tas aşure alıp izleyeceğiz sevgili sakarya. dikkat edersen şarap demedim. islam burjuvazisi iyice alıp yürürken, senin yine ağzın kokacak, aşureye koyacak nohutu kredi kartıyla alacaksın bir tanem sakarya. birileri yine trilyonları cebellezi ederken, sen akbil'in için arkadaşından borç isteyeceksin balım sakarya.

sen beceriksiz olduğun sürece, dindar orta sınıf da sana çek elini diyecek, sen bir köşede sümüğünü çekiştirerek bunun neden olduğunu anlamaya çalışacaksın gül sakarya. haksız da sayılmazlar hani, ben olsam ben de rantı mal sürüsüyle paylaşmak istemem biriciğim sakarya.

hadi şimdi git bi yüzünü yıka sakaryam, birazdan yemin töreni var, mağrur olmalısın...

devamını okuyayım »