• başkası anlatsa ütopik bir karakter olduğunu sanacağım ama bugün bizzat kendisiyle tanışıtığım hoca.

bildiğin elinde bir kutu kuru pasta ve tepsiyle geldi. hevesle herkesin sırasına çayları ve plastik tabaklarda servis ettiği kuru pastaları, un kurabiyelerini bıraktı. sınav erken olduğundan "kahvaltı yapmamışızdır" diye düşünülmüş.

bana 6 yıllık yüksek öğrenim hayatımın en kötü geçen vizesini yaşatacak sorular sormuş olmasına rağmen şu an hiç kızgın değilim kendisine. aksine sarılasım var.

buradan bütün akademisyenlerin kendilerine bir hayat dersi çıkarmalarını umuyorum. tanışın bu hocayla, arkadaş olun. az insanlık öğrenin.

not: olay ilköğretimde değil, yüksek lisans seviyesinde gerçekleşen bir sınavda yaşanmıştır.
  • özel sektörde eğitmen olan hocadır.
  • sınav olmasa da derste yapmışlığım var. hem yedik hem ders yaptık.

edit: devlet kurumunda çalışıyorum.
  • belli ki dikkat dağıtmak isteyen gaddar hoca.çay içip kuru pasta yeyip sınav mı olunurmuş
  • uzun süren rölöve sınavı esnasında çay ve atıştırmalık getirip akabinde ''hadi gidip bir sigara için de gelin, yoruldunuz.'' diyeni de mevcut. egosuna yenik düşüp, öğrencilik hayatını eziyet haline getiren hocalar değil, ''hepimiz öğrenci olduk, hayatınızı niçin zorlaştırmak isteyeyim?'' diyen hatırlanıyor yıllar sonra.
  • olsa da yesek denilendir.

bazı sınavlarda hocanın yüzünü görmek bile hak getire iken karşılıklı çay içmek öğrencilerine güzel bir anı olmuş, tüm açların yüzünü güldürmüştür.

ayrıca sınavda çekirdek ikram eden arkadaşa yeğ bir hocadır. o ne lan öyle çit çit çit?
  • çayları "emeğiniz emanetimizdir" yazılı tek kullanımlık bardaklarda ikram ederek sunumda zirve yapabilir.
  • aklıma structure analysis dersini aldığım sami and kılıç'ı getirmiştir.

normalde diğer hocalar ps*leri asistanlara yaptırırken, sami hoca bizzat kendisi geliyordu. her ps'de hazırladığı kahvesi, süt ve karton bardaklarla birlikte gelirdi ve bize de ikram ederdi.
  • elastisite teorisi sınavında "çoçuklar şimdi siz acıkmışsınızdır size çokoprens ile su getirdim" deyip teker teker sıralarımıza bırakıp beni dumur etmiş muazzam ötesi ders anlatan,konuları beyninize nakış nakış işleyen, alınan bu dersten sonra ben bu zamana kadar ders filen almamışım dedirten,emekliliğinin yaklaşması nedeniyle başka ders alma ihtimalinin ortadan kalktığı,dersini almaktan gurur ve onur duyduğum ve sırf bu yüzden kendimi ayrıcalıklı hissetmemi sağlamış yüce ötesi insandır.
  • dersi yetiştiremeyince hafta sonu ders yapan cok sevdigimiz bir hocamızın ısmarladığı 15 kutu pizza aklıma geldi.
    bide yanına kola söyler insan diyen arkadaşlarım.
    nasıl arkadaşlarım varmış benim :/
hesabın var mı? giriş yap