• environmental and transportation economics adındaki bir master dersinde amerikalı bir arkadaşım;

'' i have no idea'' diye bir yanıt vermişti.
  • bilgisayar temelleri sınavı

soru: donanım nedir?
    cevap: bilgisayarı virüsten koruyan yazılımdır
  • lise tarih sınavı

i. dünya savaşında yapılan gizli antlaşmala ..... tarafından dünya kamuoyuna açıklanmıştır.
    doğru cevap: sovyet rusya
    verilmiş cevap: wikileaks

vichy hükümeti nedir?
    doğru cevap: ii. dünya savaşında hitler tarafından kurulan fransız kukla hükümeti
    verilmiş cevap: cildinizin nem kaynağı
  • ilköğretim altıncı sınıf ingilizce dersinde masalların ingilizce isimleri anlatılmıştır ve öğrencilerden resimlere bakıp isimlerini söylemeleri istenmiştir. kral çıplak masalını anlatan resimde üzerinde sadece beyaz bir don olan çıplak bir kral vardır ve altında da emperor's new clothes yazmaktadır. öğrencilere resmin hangi masala ait olduğu sorulur:

+ ikinci resme bakalım. "emperor's new clothes" yazıyor. hangi masal bu?
    -örtmenim! örtmenim!
    + evet söyle bakayım.
    - kralın yeni külotu.

(bkz: clothes)
    (bkz: külot)
    (bkz: serbest çağrışım)
  • hukuk sınavıydı...

sınava girmiş bulunmaktaydım ve cahilliğimin zirvesindeydim. bir tek a4 dosya kağıdı ile 4-5 saat sürecek bir sınava girdim. 4 soru. upuzun açıklamalar gerekiyormuş. baktım olmuyor, onuncu dakikada kağıdı verip çıkacaktım.

asistan boş alamayacağım dedi ve ismini numaranı ve imzanı atıp ver dedi.
    boş kağıda imza atmam dedim ve sorulara cevap verip ver bari dedi.

sorulara göz attım ve sonları hep, hede hödö haklı mı gibi mı mi mıdır müdür gibi sorular.
    ben de bakmadan yazdım. 1- evet 2- hayır 3- hayır 4- evet

verdim ve sınav sonuçları açıklandı. 0 almışım.

canımın sıkıldığı bir gün de enstitünün önünden geçerken girip profesörle görüşmek istedim. hocaya izah verdim. türk müsün dedi. açıklama yapmamışsınız deyince de sonraki sınavlarda bunu dikkate alacağını söyledi.
  • altıncı sınıftaki bir ingilizce sınavında "country" kelimesinin anlamını sormuştu hoca. o kitapta geçen belli başlı kelimelerin anlamını soruyordu her sınavda işte. ben de bu kelimenin karşısına "tıraş bıçağı" yazdım. evet. ne alaka diyeceksiniz, hemen anlatayım.

hani bu ingiltere'nin alt liglerinde bi takım var ya hacı derby county diye (bi ara premier league'de de oynamıştı), ben onu o vakitler derby country sanıyordum. oradan yola çıkarak soruya cevap vermek istedim. daha sonra da "lan derby de bir tıraş bıçağı markası zaten, demek ki derby country derby tıraş bıçağı demek." şeklinde bir çıkarımda bulunarak "country" kelimesinin karşısına bi güzel yazdım tıraş bıçağı diye. hoca okurken ne kadar kırıldı gülmekten, bilemiyorum.

serbest çağrışımın da böylesi.
  • adli tıp sınavından önce beyazıtta bulunan adli tıp binasının adresi yolda yaşlı bir adama sorulur.( devam konusunda gevşek olan adli tıp stajına binası uzakta olduğu için tıp talebeleri pek rağbet etmezler ).sınava girildiğinde adres sorulan amcanın sınavı yapacak hoca olduğu anlaşılır.hoca tek soru sorar :

benim adım nedir ?
    1. eleman : cevap yok. çık , sıfır.
    2. eleman : cevap yok.çık , sıfır.
    3. eleman hocanın önündeki ahşap kalem kutusunda yazan ismi farkeder. dr. feridun firik. hocam isminiz feridun firik !.halbuki bu isim promosyon kalemliği yapan firmanın adıdır.çık sıfır.
  • soru: --/--/---- tarihinde uygulama mutfağında yapmış olduğunuz yemeğin tarifini yazarak kalorisini hesaplayınız.

cevap: yaktım.
  • (bkz: sandalye budur)
    (bkz: hangi risk)
hesabın var mı? giriş yap