şükela:  tümü | bugün
  • çevrem bunlarla dolu. eğer ilk değilse sınıfın en inek öğrencisinden hemen sonra öğrenmiştir. zeki ama çalışmıyor ya o bakımdan. bi ben malmışımlan ilkokulda.
  • o benim.
  • ogretmen tarafindan kirmizi kurdele ile odullendirilir, ve bu andan itibaren diger cocuklarla arasinda kirmizi bir cizgi olusur.
  • okumayı okula gelmeden iki sene önce öğrenmiş sınıf arkadaşından şanslıdır; o kırmızı kurdelasını hemen kondururlar yakasına. öteki, diğerlerinin morali bozulmasın diye, en tembelin bile kumayı öğrenmesini beklemek zorunda kalır.
  • içinde olduğum grup.
  • ilkokul birinci sınıfta yapılan bir dakikada kelime okuma yarışında da birinci olur.
  • hazır sökük gittiğim için öğretmenimin bana vermediği ünvan..

o gün bu gündür henüz üstüme vazife olmayan işleri yapmam.. hele bi yap desinler; anca öyle..
  • benim. hatta üç sınıf arasından ilk ben sökmüştüm. öğretmen tarafımdan önlüğüme kırmızı kurdele takılmış, "tavşan ile kaplumbağa" adlı minik kitap hediye edilmişti tarafıma. annem ile yan komşumuz ertesi gün okula tepsi tepsi kurabiye getirmişlerdi.

zirvedeyken bırakmış olmalıyım ki şu an açıktan işletme son senemi okuyorum. bi an önce askere gidip gelme planları yapıyorum. nereden nereye amk.