• ermenilerin yaptığı türk katliamlarının karşısında, türklerin yaptığı ermeni katliamlarını görmezden gelmeyen, benim de dahil olduğum grubun bireyidir. tam tersini düşündüğümüzde, türke düşman olmayan ermeni, kürt, sırp, yunan ile aynı insanlık düzeyinde yer alan kişidir.

tabi aralarında başka bir mevzu varsa bilemem.
  • türk düşmanıdır.hayat tuhaf.
  • kürtler'i ( ülke sınırları dışındaki diğer ülke yurttaşı olanları değil, bu ülkenin yurttaşı olanları kastederek ) bir kenara bırakırsak ki bırakmalıyız, onlar bazı yönlerden sıkıntılar yaşamış, yaşayan ve bazı itirazları olmakla beraber, bu ülkenin anayasasında belirtilen haklara eşit olarak sahip yurttaşlarıdır ve bu kategorizasyonda yerleri yoktur.

şoven sırbistan, ermenistan, yunanistan devlet politikaları ile bu politikalardan etkilenebilen, endoktrinasyona tabi tutulan sokaktaki sıradan sırp, yunan, ermeni insanı ayırt edebilen insandır.

not: bu ülkede devletin şoven yönleri, politikaları yok, insanları bu yönde endoktrinize etmiyor demiyorum. bu ülkelere ve halklarına karşı, bu sayılan ülkelerin türkiye ve halkı konusundaki yaklaşımına göre karşılaştırıldığında oldukça hafif düzeyde de olsa vardır, bu hali inkar etmiyorum, aklı başında kimse de inkar edemez.

muhataplarımıza göre hafif olduğu, benim okumalarımdan çıkan öznel kanaatimdir, tabii ki, aksi iddia edilebilir, tartışılabilir bir mevzu bu.
  • türk olduğunu iddaa eden ajandır.
  • bende düşman değilim niye oluyum ki? saçma!
  • dusmanligin sacma bir sey oldugu bu dunyada dusman olmayi birak cok da severim. milliyetlerinden dolayi degil insan olmalarindan dolayi
  • insanın etkisinin olmayacağı hiçbir şeye nefret duymam.

kişi hangi anneden babadan doğacağını seçemezken, bir millete ya da dine toplu şekilde nefret beslemek tam bir sığırlıktır.

bu tipte bir tane bile arkadaşımın olmaması ile kendimle ve arkadaşlarımla daima gurur duyarım.
  • herkes içindeki faşisti öldürmeli.
  • türklere düsman olmayan bir sirp, yunan, ermeni veya kürtle düsman olmak icin bir sebep bulamiyorum. düsman olanina da yapacak bir seyimiz yok, el mahkum güdüyoruz düsmanlik.
  • orospu cocugu fransizlar disinda insanlari din, dil, irk, cinsiyet ve cinsel yonelimleriyle yargilamiyorum. ciddi ciddi fasistlik yapan birine laf anlatmayi da biraktim, cahille soppet etmiyorum
hesabın var mı? giriş yap