• suriyeli bir kişiye alınan tavır ırkçılıktan ziyade etki tepki prensibine uygun bir tavırdır diye düşünüyorum. adam bir lira vergi vermeden dükkan açıyor, işverenlere sigortasız çalışmayı teklif ediyor, zengin olanlar 3 liralık eve 5 lira verip kira piyasasını yükseltiyor sonra bir de üzerine gelip burada suç üzerine suç işliyor. biz de buna laf edince ırkçı oluyoruz. yok ya?

ömürlerinin sonuna kadar hapis yatması gereken suriyelilerdir. hapiste de anlarsınız ya...
  • sorun, suriyeli'nin şişli'de ne aradığından başlıyor.
  • ulan kabul edilmişsin ülkeye otur sessizce yaşa şükret pezev*nk. sanane milletin yaşam tarzından,onun hayatı bu kim ne karışır.o inandığın dine göre her koyun kendi bacağından asılmıyor mu? ne bu kendi içinde çelişmen? bir yerine mi giriyor başkasının hayatı?
  • besle kargayı oysun gözünüdür.
    yabancı bir ülkeye turist olaram gidince ihtiyatlı davranırız. hic de humanist davranmayacağım. sen adami savastan getir öteki diye gelsin vatandasini şişlesin
  • elim olay.

şişli kadar kozmopolit bir yer yok şu an istanbul'da.
    ve çok güvensiz. geçenlerde saat yirmi dolaylarında iki kadın olarak harbiye otobüs durağında beklerken korktuk. bir grup suriyeli etrafımızda döndü dolaştı filan.
  • cihad zulmünden kaçarken cihadcı olmaktır.
    transları çektiği bilmem kaçıncı zulüm..
  • birisi

"elinde şiş olan adamın ırkına bakılmaz. şimdi bu eylemi gerçekleştiren çorumlu olsa şişli'de trans bireyi şişleyen türk diye başlık açacak mıydık? hayır. o yüzden bu başlığın da suriyeli olarak açılması yanlış, hatta farkında olmadan yapılmış bir ırkçılık."

demis.

o corum'lu dunyanin neresinde boyle bir eylem yapsa "sisleyen turk" olarak tanimlanir. ayrica bir kisi uzerinden tum araplari yargilayamazsin diyenler, bu eylemin sebebinin arap dini oldugunu unutuyorlar.
  • kendi mekanlarında saldırıya uğramanın en somut örneğidir. yıllardır yaşadığın sokaklarda "yabancıların" artistlik yapması durumu.
  • ulan almanlar oradaki turklere pis turk dedi diye kiyameti koparirsiniz (ki haklisiniz koparmakta) burada kalkip butun suriyelilere kufur etmek kadar salakca bir davranisa nasil giriyorsunuz ya.. demiyor musunuz lan bu yazdiklarimi yarin oburgun bi suriyeli okur bu turkler ne lanet ne irkci adamlarmis der diye.. biraz vicdanli olun kardesim.. sanki kodumun memleketinde butun translar gayler huzur icinde yasiyorda suriyeliler yuzunden huzur yok memlekette. ha buradan bana akp'li veya humanist diyecek olan cikarsa ona da ayrica kafam girsin afedersin.. sadece yurtdisinda yasayan ve yasadigi ulkede az cok, ucundan kiyisindan turk'lerle ilgili bir sey duyup arada bi hislenen adamim ben..
    yapmayin olm soyle genellemeler.. git derdini hukumete anlat sorun suriyeli de degil sorun ulkene suursuzca gocmen alan hukumetinde..
  • allah'ın cezası göçmenlerdir. bir iki yıl önceye kadar dünyanın en üstün varlıklarının yaşadığı bu cennet vatanı yok efendim bizi öldürüyorlar, işkence yapıyorlar falan gibi mesnetsiz iddialarla işgal etmişlerdir. soruyorum size hiç bugüne kadar şişlenmiş bir trans birey duymuş muydunuz? hayır kadına şiddet, töre cinayeti, tecavüz falan hep bu pis arapların gelmesinden sonra başımıza musallat oldu. diyeceğim odur ki (bkz: gelin oy verin gitsinler)
hesabın var mı? giriş yap